Edge dla Androida pobrany ponad milion razy ze Sklepu Play

Edge dla Androida pobrany ponad milion razy ze Sklepu Play
Oskar Ziomek

11.12.2017 17:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po zaskakującej premierze testowej edycji mobilnej wersji przeglądarki Microsoft Edge, pod koniec listopada Microsoft poinformował o jej wyjściu z fazy beta i stabilnym wydaniu dostępnym dla większości rynków. Niestety nadal aplikacja nie jest dostępna w stabilnej wersji w wielu krajach (w tym i Polsce), ale nie przeszkodziło to w sporym sukcesie – program pobrano już ponad milion razy.

O sukcesie przeglądarki informuje serwis Softpedia sugerując, że aż połowa wspomnianej liczby pobrań, a więc pół miliona, przybyła aplikacji tylko w tydzień od momentu premiery stabilnej wersji, czego dowodem ma być widniejąca jeszcze 11 dni temu w sklepie odznaka 500 tysięcy pobrań w Google Play. Choć pół miliona pobrań w tak krótkim czasie jest możliwe, warto zwrócić uwagę na sposób wyświetlania informacji o pobraniach w Sklepie. Otóż użytkownicy informowani są jedynie o przekroczeniu kolejnych progów, a nie o dokładnej liczbie, a pomiędzy aktualnym milionem, a wcześniejszymi 500 tysiącami jest tylko jeden próg różnicy.

  • Edge w Sklepie Play dzisiaj
  • Edge w Sklepie Play 11 dni temu
[1/2] Edge w Sklepie Play dzisiaj

W praktyce oznacza to, że pod koniec listopada Edge mógł mieć już na koncie na przykład 990 tysięcy pobrań, a do dziś przybyło mu tylko kilkanaście tysięcy (co wystarczyło, by w Sklepie ukazała się odznaka z przekroczonym milionem). Z drugiej strony równie dobrze teraz rzeczywista liczba pobrań może już wynosić nawet ponad 4 miliony, bo kolejna odznaka w sklepie pojawi się dopiero po przekroczeniu poziomu 5 milionów. Niezależnie od tego nie ma natomiast wątpliwości, że odkąd program w testowej, czy też stabilnej wersji jest dostępny w Sklepie, ponad milion użytkowników zdążyło go już pobrać, czego trudno nie uznać za sukces.

Przy okazji warto zwrócić uwagę na ocenę aplikacji. Pod koniec listopada program zaopiniowany był przez niespełna 80 osób, natomiast dzisiaj może się już pochwalić ponad 1000 recenzji. Średnia ocena również trzyma się na dobrym poziomie i wynosi 4,2 gwiazdki (z 5 możliwych). Wszystko wskazuje więc na to, że Microsoft wie jak walczyć o miejsce dla swojego oprogramowania w świecie Androida, który zdominowany jest przez mobilnego Chrome'a.

Przypomnijmy, że na ten moment brak jest konkretnych informacji odnośnie dat pojawienia się Edge'a dla Androida na kolejnych rynkach. Jedyną szansą na skorzystanie z przeglądarki w tym momencie jest podjęcie próby dołączenia do grupy testerów beta, co opisywaliśmy przy okazji premiery wydania stabilnego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)