Elektryczny Mercedes EQA debiutuje na polskim rynku

Elektryczny Mercedes EQA debiutuje na polskim rynku

Nabywcy Mercedesa EQA dostaną roczną, bezpłatną usługę "zielonego" ładowania
Nabywcy Mercedesa EQA dostaną roczną, bezpłatną usługę "zielonego" ładowania
10.02.2021 21:19, aktualizacja: 06.03.2024 21:47

Mercedes systematycznie rozszerza swoją linię elektrycznych samochodów "EQ". Model EQC jest już w ofercie od dwóch lat, niedawno pojawiła się elektryczna Klasa V - EQV, a teraz przyszła pora na kompaktową propozycję, czyli EQA.

Wizualnie EQA mocno przypomina klasę GLA, choć zmiany są dość poważne i trudno pomylić ze sobą te dwa auta. Rzecz jasna najważniejsza zmiana jest nie tylko w cenniku (GLA startuje od 136 500 złotych, EQA od 199 900 złotych), ale przede wszystkim pod maską. Wersja EQA 250 z silnikiem o mocy 190 KM i zasięgiem 426 km (cykl WLTP) pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 8,9 s i rozwinięcie prędkości maksymalnej 160 km/h. Osiągi wydają się przeciętne, ale dynamika w mieście przy prędkościach 0-50 km/h jest imponująca.

Obraz
Obraz

W standardowym wyposażeniu znajdziemy między innymi: system multimedialny MBUX, aktywnego asystenta utrzymania pasa ruchu, alarm antywłamaniowy, reflektory LED (statyczne) i adaptacyjną regulację świateł drogowych, wybór trybów jazdy DYNAMIC SELECT, kamerę cofania, nawigację, system ochrony pieszych, nastrojowe oświetlenie w 64 odcieniach, a także ładowarkę pokładową 11 kW oraz pompę ciepła. W opcjach znajdziemy m.in. pakiet innowacji MBUX (5870 zł, obejmuje wyświetlacz head-up i Asystenta wnętrza MBUX), a także rozszerzoną rzeczywistość dla MBUX-a (1991 zł).

Obraz

Co ciekawe, nabywcy EQA otrzymują roczną subskrypcję usługi Mercedes me Charge. Co to takiego? Otóż usługa ta obejmuje „zielone ładowanie” bez dodatkowych kosztów. „Zielone ładowanie” oznacza, że Mercedes me Charge dostarcza szczegółowe gwarancje pochodzenia, potwierdzające, że prąd do ładowania jest rekompensowany poprzez wprowadzanie do sieci energii ze źródeł odnawialnych. W rezultacie kierowcy EQA mogą być „ekologiczni”, ładując swój samochód w dowolnym ze 175 000 punktów ładowania Mercedes me Charge w całej Europie.

Jak to się sprawdzi w Polsce i czy EQA wprowadza rewolucję, czy tylko ewolucję w ofercie. Tego dowiem się podczas pierwszych testów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)