Epic Games ujawnia Unreal Engine 4

17.05.2012 17:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Epic Games znane jest z jednej strony ze swoich wyśmienitej jakości gier, a z drugiej ze stale rozwijanej technologii Unreal Engine, która znalazła szerokie zastosowanie także w dziełach innych firm. Tylko na bazie regularnie aktualizowanej trzeciej jej wersji powstało już przeszło 150 komercyjnych tytułów. Gdy obecna generacja domowych sprzętów do grania za moment nieuchronnie odejdzie w cień, twórcy między innymi Gears of War gotowi są już na nowy sprzęt — z Unreal Engine 4. Panować ma przynajmniej przez następną dekadę.

Według Epic, używające silnika przyszłe gry prezentować będą przede wszystkim znacznie wyższy poziom graficzny (zbliżony przynajmniej do filmu Avatar Jamesa Camerona), niż te obecne, ale też licencjobiorcy, dzięki lepszej jakości narzędziom, mniej czasu będą musieli poświęcić na ich przygotowanie. Technologia wychodzi również naprzeciw problemowi spodziewanego wzrostu kosztów produkcji przy przesiadaniu się na nowe konsole.

Z uwagi na możliwości Unreal Engine 4, Epic Games blisko współpracuje z producentami konsol, starając się aktywnie wywierać na nich presję w sprawie wykorzystania jak najpotężniejszych nowych rozwiązań. Trwają rozmowy, co jest opłacalne, bo twórcy technologii chcą wielkiego przełomu, dążąc do fotorealizmu. Sugestywne dynamiczne oświetlenie, efekty cząsteczkowe, jeszcze bardziej zaawansowana fizyka świata — to tylko czubek góry lodowej. Gracze nie mogą się doczekać, by to zobaczyć. Pokazy za zamkniętymi drzwiami już się odbyły. Pozostaje liczyć na rychłe upublicznienie prezentowanego tam demka technologicznego...

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)