Ericsson na MWC: Jeszcze w 2019 roku włączymy 5G na całym świecie

Börje Ekholm, prezes firmy Ericsson, zapowiada uruchomienie 5G w 2019 roku
Börje Ekholm, prezes firmy Ericsson, zapowiada uruchomienie 5G w 2019 roku

25.02.2019 14:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Targi MWC to nie tylko nowe smartfony, ale też ważne ogłoszenia z branży łączności. Börje Ekholm, prezes firmy Ericsson, zapowiedział, że jeszcze w tym roku sieć 5G zostanie włączona na całym świecie. To sporo szybciej, niż się spodziewaliśmy, ale nie będziemy narzekać. Pierwsze smartfony gotowe na standard 5G niebawem będą dostępne.

Börje Ekholm zdradził szczegółowe plany podczas spotkania z dziennikarzami i analitykami, otwierającego targi Mobile World Congress w Barcelonie. Prezes Ericssona podkreślił, że sieci 5G będą pełnić funkcję krytycznej infrastruktury krajowej. Zgadza się to z założeniami, które poznałam podczas wizyty w łódzkim oddziale firmy Ericsson. Sporo z prezentowanych wtedy urządzeń działających w sieci 5G służyło ratowaniu ludzkiego życia i komunikacji kryzysowej.

Ericsson już w 2019 roku w skali globalnej przejdzie na standard 5G. Podczas wystąpienia Börje Ekholm zdradził, że Ericsson ma już podpisane umowy z 10 operatorami i 42 porozumienia o współpracy. 5G będzie wdrażane w Europie, USA, Azji i Australii. Zapowiedź, że 5G ruszy na całym świecie, jest zapewne przerysowana i chodzi o cały świat „rozwinięty”, gdzie inwestycja w infrastrukturę jest najbardziej opłacalna. Niemniej jednak Ericsson zapewnia, że ma odpowiednie zasoby i właściwych partnerów, by zapewnić dostęp do sieci 5G i sprostać szybko rosnącemu popytowi. Klienci otrzymają dopracowane, bezpieczne i łatwo dostępne produkty.

W roku 2019 całkowicie przełączymy się na rozwiązania 5G. […] Konsumenci i firmy czekają na 5G. Według badań przeprowadzonych przez Ericsson ConsumerLab, jedna trzecia wszystkich użytkowników smartfonów na całym świecie natychmiast lub w ciągu sześciu miesięcy przeniesienie się do operatora, który uruchomi usługi 5G– Börje Ekholm

Pierwszymi osobami, które skorzystają z komercyjnych sieci 5G, będą użytkownicy szerokopasmowego internetu mobilnego. 5G ma zapewnić tanie łącza o wysokiej przepustowości, zdolne transmitować multimedia VR, grać bez opóźnień i oglądać sport naprawdę na żywo, a nie na żywo + 15 sekund. Wpływ na całą ekonomię będą miały sieci przemysłowe, umożliwiające komunikację między maszynami w zakładach produkcyjnych i na budowach praktycznie bez opóźnień. Skorzysta też motoryzacja, internet rzeczy i wiele innych dziedzin naszego życia. Lista produktów i partnerów nie jest jeszcze zamknięta.

Sprzęt sieciowy z serii Ericsson Radio System jest gotowy do pracy w standardzie 5G już od 2015 roku i wymaga jedynie nowego oprogramowania, uruchamiającego 5G New Radio (NR). Oznacza to, że na świecie już działają ponad 3 miliony urządzeń dostosowanych do wymogów 5G, z możliwością unikalnego dzielenia pasma i dynamicznym dostosowaniem do potrzeb ruchu 4G i 5G. Ericsson chwali się techniką Spectrum Sharing jako najbardziej uzasadnionym ekonomicznie sposobem uruchomienia 5G na istniejących częstotliwościach i sprzęcie. W planach Ericssona jest też przejęcie części firmy Katherin, produkującego filtry i anteny dla branży mobilnej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (58)
Zobacz także