ES File Manager usunięty z Google Play. To jeden z najpopularniejszych menedżerów plików na Androida

ES File Manager usunięty z Google Play. To jeden z najpopularniejszych menedżerów plików na Androida
Redakcja

29.04.2019 16:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli wciąż korzystasz z aplikacji ES File Manager, lepiej czym prędzej ją usuń i zacznij rozglądać się za alternatywą. Program z hukiem wyleciał ze Sklepu Play.

BuzzFeed donosi, że aplikacje należące do chińskiej firmy DO Global wyłudzały pieniądze od reklamodawców. Apki miały mieć zaimplementowany algorytm klikający w banery, generujący potężne zyski z reklam, mimo braku interakcji ze strony użytkowników.

Coś takiego jest oczywiście sprzeczne z regulaminem Google Play, więc cały arsenał apek wyleciał ze Sklepu.

ES File Manager to jedna z usuniętych aplikacji

Większość usuniętych programów to śmieciowe apki dublujące funkcjonalność systemu czy mające przyspieszać telefon (Selfie Camera, Total Cleaner, Smart Cooler, RAM Master, AIO Flashlight czy Omni Cleaner).

Oberwało się jednak także ES File Managerowi, którego licznik pobrań w chwili usunięcia wskazywał ponad 100 milionów. Mowa więc o jednej z najpopularniejszych aplikacji na Androida w ogóle.

Co ciekawe, chińskie DO Global zdawało się robić wszystko, by ukryć swoje powiązania z ES File Managerem. Jako wydawca aplikacji widniała firma ES Global, należąca do DU Global. Dopiero ta ostatnia ma nad sobą spółkę-matkę, czyli nieszczęsne DO Global.

Również inne apki firmy były przepuszczane przez siatkę amerykańskich wydawców, co miało prawdopodobnie ukryć ich chińskie korzenie.

DO Global przeprasza

BuzzFeed opublikował oświadczenie twórców usuniętych aplikacji.

Po pierwsze, chcielibyśmy podziękować BuzzFeedowi za artykuły. Całkowicie rozumiemy powagę zarzutów. Po przeczytaniu doniesień o naszych aplikacjach natychmiast przeprowadziliśmy więc wewnętrzne dochodzenie w tej sprawie. Z przykrością znaleźliśmy nieprawidłowości w niektórych produktach wykorzystujących platformę reklamową AdMob. W związku z tym w pełni rozumiemy i akceptujemy decyzję Google'a. Ponadto aktywnie z nimi współpracowaliśmy, przeprowadzając dokładną analizę każdej powiązanej aplikacji.

Jeszcze raz dziękujemy za raporty. Idąc dalej, będziemy ściśle przestrzegać odpowiednich przepisów i kontynuować kompleksowy przegląd naszych produktów. W międzyczasie wywołaliśmy nieporozumienia i duże obawy przez naszą niezdolność do komunikacji w odpowiednim czasie i dostarczania kompletnych informacji. Przekazujemy nasze szczere przeprosiny.

Na razie nie wiadomo, czy ES File Manager i pozostałe produkty DO Global powrócą do Sklepu Play. Jeśli szukacie alternatywy, warto przypomnieć, że własny menedżer plików stworzył sam Google.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (77)