FaceApp: obróbka zdjęć sieciami neuronowymi sprawi, że się uśmiechniesz

FaceApp: obróbka zdjęć sieciami neuronowymi sprawi, że się uśmiechniesz

FaceApp: obróbka zdjęć sieciami neuronowymi sprawi, że się uśmiechniesz
15.02.2017 15:47, aktualizacja: 16.02.2017 11:41

Co jakiś czas mamy do czynienia aplikacjami mobilnymi, które (mimo że zazwyczaj nie są szczególnie praktyczne) powodują globalną manię i na długo zajmują czołowe miejsca w rankingach popularności sklepów z aplikacjami. Tak było między innymi z Prismą. Wygląda na to, że doczekała się ona godnego następcy.

Obraz

A jest nim FaceApp, stworzona przez rosyjskie studio Wireless Lab aplikacja, która okazała się absolutnym hitem wśród użytkowników iOS-a. Również na Twitterze pod hasztagiem #faceapp opublikowane zostały tysiące zdjęć i wciąż pojawiają się kolejne. A można się spodziewać, że szaleństwo będzie eskalować, gdyż FaceApp właśnie została wydana na Androida.

Podobnie jak w przypadku Prismy, FaceApp służy do modyfikowania zdjęć z wykorzystaniem zaawansowanych algorytmów i sieci neuronowych. Możliwe jest na przykład dodanie sobie całkiem przekonująco prezentującego się uśmiechu, odmłodzenie się, postarzenie, a nawet zmiana płci. Twórcy programu będą sukcesywnie poszerzać możliwości, jednak już teraz trzeba przyznać, że końcowy efekt może wyglądać imponująco.

#FaceApp ya disponible para #Android: cómo hacer sonreír a gente que nunca lo hace https://t.co/THcfjUAfFs

— Android Costa Rica (@CRAndroid) 15 lutego 2017Przetwarzanie zdjęcia odbywa się na serwerach producenta, jednak jego infrastruktura jest na tyle wydolna, że rezultaty otrzymujemy bez konieczności oczekiwania. Najnowsza wersja aplikacji FaceApp w wersji na Androida i iOS-a dostępna jest w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)