Facebook Lite przestaje być lekki i dostaje funkcję ze Snapchata

Facebook Lite przestaje być lekki i dostaje funkcję ze Snapchata

27.10.2017 18:40

Mobilnym aplikacjom Facebooka najczęściej dostaje się za niską jakość optymalizacji. Potrafią one odczuwalnie drenować akumulator i spowalniać pracę Androida. Na tanich smartfonach wręcz odradza się ich instalowanie. Istnieje jednak alternatywa i to wydana przez samego Facebooka – mobilne aplikacje w wersji Lite.

Niestety, niebawem również lekkie aplikacje mogą stać się zauważalnie bardziej ociężałe. Facebook zdecydował się bowiem na wprowadzenie Stories do Facebooka Lite. Lekka, nastawiana na niskie zużycie danych komórkowych aplikacja, otrzymała właśnie zbędną funkcję.

Stories to funkcja zaczerpnięta ze Snapchata. Pozwala ona na umieszczanie zdjęć i filmów, które zostają automatycznie usunięte po upływie 24 godzin. Do tej pory funkcja była dostępna w mobilnej aplikacji Facebooka, a na desktopie z poziomu przeglądarki internetowej mieliśmy ponadto możliwość podglądu Stories umieszczonych przez znajomych.

Jeszcze bez Stories... jeszcze bez wielu zbędnych funkcji, ale jak długo?
Jeszcze bez Stories... jeszcze bez wielu zbędnych funkcji, ale jak długo?

Instalując Facebooka Lite wymagamy dostępu do podstawowej funkcjonalności w formie, która nie wpłynie odczuwalnie na sprawność pracy smartfona i zużycie komórkowych danych. Wprowadzenie Stories zapowiada, że niebawem możemy się pożegnać z tą lekkością.

Facebook najwidoczniej chce we wszystkich swoich aplikacjach dostarczyć funkcjonalność zbliżoną do Snapchata. Podobne funkcje znajdziemy już przecież w Messengerze czy Instagramie. Teraz przyszła pora na aplikacje w wersji Lite – niestety.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)