Facebook Workplace wkrótce również za darmo – Slack powinien się bać?

Facebook Workplace wkrótce również za darmo – Slack powinien się bać?
Oskar Ziomek

06.04.2017 11:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Facebook zdążył nas przyzwyczaić do notorycznego kalkowania funkcji znanych z innych aplikacji. Mowa tu na przykład o doklejaniu do Messengera elementów Snapchata, ale nie tylko. Pod koniec ubiegłego roku, udostępniony został wszystkim Facebook Workplace – program mający konkurować jednocześnie ze Slackiem oraz LinkedInem. Miał jednak kluczową wadę: od początku wymagał niemałych opłat. Teraz jednak ma się to zmienić, bowiem Facebook planuje wydać wersję darmową.

Nowa, niewymagająca opłat wersja, zostanie ochrzczona mianem Standard i, co ciekawe, nie zostanie względem Premium pozbawiona szczególnie dużej liczby funkcji. W zależności jednak od rodzaju prowadzonej przez nas działalności, mogą okazać się one kluczowe: w darmowym Workplace zabraknie przede wszystkim funkcji monitorowania oraz administracji pojedynczych logowań, a także integracji z aplikacjami firm trzecich.

Obraz

Opłaty za Workplace zależą od liczby aktywnie korzystających z usługi osób i są dość wysokie. I tak na przykład, jeśli Workplace wykorzystuje aktywnie 1000 użytkowników, za każdego przyjdzie zapłacić nam 3 dolary miesięcznie. Można również skorzystać z okresu próbnego, by sprawdzić, czy usługa spełnia nasze oczekiwania. Z Workplace korzystać można z poziomu aplikacji webowej, ale istnieją również mobilne wersje aplikacji.

O tym, czy darmowy Facebook Workplace zyska popularność, przekonamy się, kiedy będzie już dostępny. Jak widać, firma stara się zyskać niemal każdy rynek, prezentując własne pomysły na oprogramowanie, nawet jeśli jego odpowiedniki istnieją już na nim i mają się dobrze.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)