Faktura, Brave Exvius, OpenEmu, Mekorama i Dopamine – najciekawsze programy tygodnia

Faktura, Brave Exvius, OpenEmu, Mekorama i Dopamine – najciekawsze programy tygodnia

Faktura, Brave Exvius, OpenEmu, Mekorama i Dopamine – najciekawsze programy tygodnia
09.07.2016 11:54, aktualizacja: 15.07.2016 17:18

Przed Wami przegląd najciekawszych nowości z naszej bazy programów. Tym razem mam dla Was programy użyteczne i praktyczne. Wszystkie nowości znajdziecie na stronie Nowe Programy, gdzie możecie wybrać swój ulubiony system operacyjny.

Dopamine

Dopamine to estetyczny i bardzo prosty odtwarzacz muzyki dla Windowsa, świetnie pasujący wyglądem do „dziesiątki”. Odtwarzacz ma możliwość zarządzania biblioteką utworów, poradzi sobie z plikami w formatach WAV, MP3, OGG, FLAC, WMA i M4A/AAC.

350179676276418497
350179676276484033

Dopamine pozwala przeglądać kolekcję według albumów, gatunków, wykonawców, osobnych piosenek, a także pozwala tworzyć własne listy odtwarzania. Nie zabrakło możliwości oceniania utworów gwiazdkami i edycji metadanych.

Simply for Facebook

Simply for Facebook dla Androida to klient serwisu społecznościowego, który oferuje wszystkie niezbędne możliwości, ale jest o wiele lżejszy niż oryginalna aplikacja. Simply pozwala przeglądać wpisy, publikować posty i zdjęcia, zarządzać swoim profilem, dyskutować w grupach, administrować stronami czy otrzymywać powiadomienia. Odnośniki z Facebooka można otworzyć we wbudowanej przeglądarce. Szybko, lekko i wygodnie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

OpenEmu

OpenEmu to bardzo dobry i darmowy emulator wielu starych konsol, na którym pogramy w stare, dobre produkcje z Atari 2600, Game Boya Advance, NeoGeo, SNES-a, Sega Mega Drive, PSP, PlayStation i kilku mniej popularnych. Wystarczy przeciągnąć i upuścić ROM z grą do okna emulatora.

350179676276811713

W wydanej w tym tygodniu wersji 2.0.2 pojawił się emulator mGBA, szybszy niż poprzedna wtyczka do emulacji Game Boy Advance. Poprawiona została też obsługa różnych kontrolerów.

TinyCheck

tinyCheck to łatwy i intuicyjny program do zarządzania listami zadań do wykonania i spraw do załatwienia na Macu. Program pozwala zebrać wszystkie notatki w jednym miejscu i wykonywać kolejne zadania metodą Getting Things Done. W lipcu możecie go mieć zupełnie za darmo w ramach wakacyjnej promocji.

tinyCheck

Faktura Free

Programów do wystawiania faktur po polsku na OS X jest niewiele. Jeśli szukacie takiego rozwiązania, polecam byście sprawdzili Faktura Free – darmową wersję programu, która nawet wydrukuje fakturę i zapisze jako PDF. Ograniczeniem tej wersji jest brak możliwości numerowania faktur.

350179676277139393

Wersja 1.3.1, wydana w tym tygodniu, dostała standardową porcję drobnych usprawnień i poprawek, a także wprowadza możliwość zmiany „ad hoc” sposobu wyliczania cen (od wartości netto lub brutto) dla aktualnie edytowanego dokumentu. Jest więc nieco wygodniej i nieco szybciej.

iTerm 2

Kolejne narzędzie, które warto mieć na systemie OS X, to iTerm2 – świetny emulator terminala. W wersji z 5 lipca zmieniony został wygląd programu, możliwość kontynuowania pracy uruchomionych programów i skryptów jeśli terminal zostanie zamknięty lub zakończy pracę, ulepszoną historię, możliwość pokazywania grafik, ułatwione znajdowanie kursora i wiele innych nowości.

350179676277336001

TransParking

TransParking dla Androida to program, za pomocą którego można znaleźć wolne miejsce na parkingu dla TIR-ów, zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Europy. Polecam zarówno kierowcom, którzy jeszcze nie poznali dobrze tras, jak i chcącym nieco zmienić stare przyzwyczajenia.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Final Fantasy Brave Exvius

Jeśli graliście w takie gry, jak Chrono Trigger lub starsze części Final Fantasy, gorąco polecam Final Fantasy Brave Exivus. Gra jest dostępna za darmo dla Androida i iOS. Świetna, turowa gra RPG, wykorzystuje elementy i postacie z gier z serii Final Fantasy i mechanikę z Brave Frontier.

Mekorama

Mekorama dla Androida i iOS to świetnie wykonana, wciągająca gra logiczna. Sterujemy w niej robotem, na każdej z plansz rozwiązując łamigłówkę, która polega na znalezieniu drogi do wyjścia w trójwymiarowych budynkach.

Mekorama Trailer

W grze mamy do przejścia 50 poziomów, z których każdy kolejny jest trudniejszy od poprzedniego. Na każdym z nich trafiamy do widocznego w 3D budynku, pełnego ukrytych korytarzy, ruchomych elementów lub też schodów. Sterujemy robotem, którego musimy poprowadzić do drogi do wyjścia. Zadanie nie jest łatwe, bo często np. nie widać dobrze trasy, którą możemy się udać.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)