Fall Creators Update dla każdego: pobierz obraz i zainstaluj już teraz

Fall Creators Update dla każdego: pobierz obraz i zainstaluj już teraz

Fall Creators Update dla każdego: pobierz obraz i zainstaluj już teraz
Oskar Ziomek
17.10.2017 16:10, aktualizacja: 17.10.2017 19:22

Aktualizacja, godz 19.20 Zgodnie z przewidywaniami, od godziny 19.00 dostępne są również nowe wersje Asystenta Aktualizacji oraz Media Creation Tool. Programy w naszej bazie zostały już zaktualizowane – aby pobrać Fall Creators Update już teraz można więc korzystać z linków w poniższej publikacji. Aktualizacja, godz 16.32 Fall Creators Update ma zacząć trafiać do użytkowników od godziny 19.00 czasu polskiego. Prawdopodobnie wtedy też zaktualizowane zostaną opisywane tu narzędzia do aktualizacji.

Do użytkowników Windowsa 10 trafia od dziś jesienna aktualizacja dla twórców. Jak wiadomo, nie wszyscy od razu dostaną jednak oficjalne zaproszenie do jej instalacji z poziomu Windows Update, a jak nauczyło nas doświadczenie, niektóre maszyny pozostaną niezaktualizowane nawet przez kilka najbliższych miesięcy. Nie oznacza to jednak, że najnowszym systemem już teraz nie może się cieszyć każdy – wystarczy pobrać jego obraz ręcznie i samodzielnie dokonać aktualizacji.

Na wstępie warto oczywiście zaznaczyć, że istnieje szansa, iż nasz komputer znalazł się na liście sprzętów, które otrzymają aktualizację do Fall Creators Update w pierwszej fazie za pośrednictwem kanału Windows Update. By się upewnić, czy aktualizacja nie jest dostępna w ten sposób, wystarczy odwiedzić Windows Update w zakładce Aktualizacja i zabezpieczenia w ustawieniach.

350205662908999617

Opcję tę znajdziemy najszybciej dzięki wyszukiwarce na pasku zadań. Następnie należy skorzystać z przycisku Sprawdź aktualizacje. Jeśli jedyną informacją jaką otrzymamy będzie komunikat, że urządzenie jest aktualne, na tę chwilę pozostają nam tylko metody opisane poniżej.

Gdy Windows Update nie wystarczy

Wbrew pozorom samodzielna instalacja aktualizacja jest procesem bardzo prostym, który nie ingeruje w pliki użytkownika. Nie ma zatem niebezpieczeństwa utraty danych, choć by być całkowicie bezpiecznym warto zapewne wykonać ich kopię zapasową.

Przechodząc do samej aktualizacji, dostępne są dwie metody. Pierwsza to skorzystanie z Asystenta Aktualizacji, który wymusi na naszym komputerze instalację najnowszej wersji systemu Windows 10. Tutaj obsługa sprowadza się dosłownie do kilku kliknięć myszą i od użytkownika nie wymaga praktycznie żadnego zaangażowania.

Druga metoda polega na wykorzystaniu aplikacji Media Creation Tool, dzięki której możliwe jest zaktualizowanie danego komputera, ale również pobrania pliku ISO, by wykorzystać go do zaktualizowania innego sprzętu, na przykład gdy nie jest on podłączony do Internetu. Również tutaj obsługa nie będzie wyzwaniem, wystarczy wybrać architekturę i wersję systemu (lub zgodzić się na automatyczną propozycję odpowiednią dla danego komputera) oraz zaakceptować licencję.

Na koniec warto dodać, iż samodzielna instalacja aktualizacji szybciej, niż zaproponuje to Windows Update generalnie nie jest zalecana. W formie automatycznej aktualizacji Fall Creators Update trafi w pierwszej kolejności do najnowszych urządzeń.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (77)