Fan wymyślił, jak usprawnić oprogramowanie OnePlusa. Jego pomysły zostaną wcielone w życie

Fan wymyślił, jak usprawnić oprogramowanie OnePlusa. Jego pomysły zostaną wcielone w życie

Fan wymyślił, jak usprawnić oprogramowanie OnePlusa. Jego pomysły zostaną wcielone w życie
Redakcja
11.03.2019 18:34

OnePlus niejednokrotnie udowodnił, że nie jest głuchy na sugestie miłośników marki. W ramach współpracy z jednym z nich, w oprogramowaniu OxygenOS pojawi się kilka większych i mniejszych zmian.

OnePlus przygotował konkurs, który polegał na wymyśleniu funkcji lub usprawnienia, które mogłoby zostać wprowadzone w systemie operacyjnym, aby zapewnić lepsze doświadczenie użytkownika.

Po kilkunastu dniach firma wyłoniła zwycięzcę, którym został członek społeczności o nicku Its.Leandroo. Wymyślił on prawie 20 bogato ilustrowanych i wyczerpująco opisanych usprawnień. OnePlus docenił nie tylko formę, ale i pomysły same w sobie.

"Technologia stała się techniczna w obszarach, w których nie powinna"

Proponowanych zmian - w większości kosmetycznych - jest mnóstwo, ale wszystkie sprowadzają się jednego: maksymalnego uproszczenia obsługi telefonu i uczynienia doświadczenia bardziej osobistym.

Its.Leandroo twierdzi, że wiele funkcji jest niepotrzebnie przekombinowanych, przez co telefony nie są przyjazne mniej doświadczonym użytkownikom. Jeden z wymienionych przykładów dotyczy wyboru języka podczas wstępnej konfiguracji.

Obecnie smartfony OnePlusa mają domyślnie ustawiony język angielski. Dopiero po kliknięciu napisu "english" wyświetla się menu wyboru języka. Zdaniem Its.Leandroo, lista powinna być rozwinięta od razu, aby żaden użytkownik nie miał wątpliwości, w jaki sposób zmienić język systemu.

Obraz

Zwycięzca konkursu chciałby również, aby w chwili konfiguracji użytkownik mógł wprowadzić swoje imię oraz kolory, które zdominują interfejs. W wybranych miejscach interfejsu telefon miałby zwracać się do użytkownika po imieniu.

Obraz

Lista pomysłów jest dużo dłuższa i obejmuje takie detale jak powiększenie czcionki czy wykreślenie zbędnych słów w pojedynczych elementach interfejsu. Pełną listę proponowanych zmian znajdziecie tutaj, a na tej stronie przejrzycie galerię wizualizacji.

OnePlus wykorzysta część pomysłów

Firma zapewniła, że ruszyły już prace nad implementacją tych rozwiązań w systemie OxygenOS. Mają one zawitać do systemu w ciągu kilku miesięcy.

Zwycięzca - zgodnie z zasadami konkursu - ma otrzymać zaproszenie na premierę telefonu, który pomógł stworzyć, oraz egzemplarz smartfonu na własność. Potencjalnie będzie to OnePlus 7.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (117)