Finalne wersje nowych VMware Workstation 7.1 i Player 3.1

Finalne wersje nowych VMware Workstation 7.1 i Player 3.1

26.05.2010 16:56

W ślad za nową wersją Fusion, firma VMware udostępniła finalną wersję kolejnej odsłony swojego flagowego produktu do wirtualizacji przeznaczonego dla stacji roboczych - VMware Workstation 7.1.

VMware Workstation to wieloplatformowa aplikacja stworzona z myślą o wirtualizacji wielu systemów operacyjnych. Program obsługuje oprogramowanie począwszy od wczesnych edycji systemów Windows, przez Linuksa, Solarisa, kończąc na NetWare i BSD. Narzędzie świetnie radzi sobie z obsługą wszelkiego rodzaju urządzeń i peryferii, także tych podpiętych pod porty COM i USB. W programie wprowadzono wiele ułatwień jak choćby możliwość swobodnego przenoszenia danych pomiędzy hostem, a komputerem wirtualnym na zasadzie metody przeciągnij i upuść. Na uwagę zasługuje również fakt, że aplikacja jako jedna z nielicznych, dzięki drobnej modyfikacji pliku wybranej maszyny wirtualnej, pozwala na obsługę akceleracji 3D.

Wersja 7.1 to przede wszystkim spore zmiany w obsłudze grafiki - poprawiono wsparcie dla DirectX 9 i OpenGL 3D, znacznie poprawiono wydajność pracy Aero w wirtualnych maszynach z Windows Vista/7. Kolejne zmiany dotyczą nowej wersji narzędzia OVF Tool 2.0. Dzięki niemu można teraz importować i eksportować urządzenia spakowane w OVF. Poprawione zostały elementy interfejsu użytkownika odpowiedzialne za zarządzanie pamięcią. Dodano również obsługę najnowszej wersji systemu Ubuntu 10.04 i RHEL 5.5.

Najnowszą, testową wersję VMware Workstation 7.1 można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Wirtualizacja, gdzie znajduje się też wydana równolegle, nowa wersja bezpłatnego narzędzia VMware Player 3.1.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)