Firefox 85 ułatwi importowanie haseł. Ma obsłużyć popularne menedżery

Firefox 85 ułatwi importowanie haseł. Ma obsłużyć popularne menedżery

Firefox 85 ma zyskać nowe opcje w zakresie importu haseł, fot. Oskar Ziomek
Firefox 85 ma zyskać nowe opcje w zakresie importu haseł, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
19.01.2021 16:54

Dobre wieści dla użytkowników chcących zacząć korzystać z Firefoksa, ale jednocześnie zaniepokojonych procesem przenoszenia haseł. Jak donosi Softpedia, Mozilla pracuje nad rozszerzeniem opcji importowania danych logowania w Firefoksie, dzięki czemu przeglądarka zyska możliwość odczytania haseł przynajmniej z aplikacji KeePass oraz Bitwarden. Zmiana miałaby wejść w życie wraz z Firefoksem 85, czyli jeszcze w styczniu.

Sama możliwość importowania haseł z zewnątrz nie jest oczywiście z Firefoksie nowością. Już teraz możliwe jest bowiem odczytanie loginów i haseł z innych przeglądarek, które dzięki prostemu kreatorowi mogą trafić do usługi Lockwise, czyli menedżera haseł wbudowanego właśnie w Firefoksa. W tym przypadku chodzi jednak o hasła zapisane przez same przeglądarki, a nie dodatkowe oprogramowanie, takie jak wspomniany KeePass.

Niestety w tym momencie więcej szczegółów nie jest w zasadzie znanych. Softpedia sugeruje, że docelowa lista obsługiwanych menedżerów może być dłuższa, ale w tym momencie trudno mówić o konkretach. Zgodnie z harmonogramem, Firefox 85 w stabilnej wersji powinien pojawić się na rynku 26 stycznia.

Bez względu na liczbę nowych, wprowadzanych udogodnień, Firefox nie cieszy się ostatnio dużym zainteresowaniem. Dominującą pozycję na rynku ma nadal Google Chrome, który w listopadzie ubiegłego roku był wykorzystywany przez niemal 70 proc. internautów. Na drugim miejscu znalazł się Edge z udziałem ponad 10 proc. Z Firefoksa korzystało wówczas mniej niż 8 proc. internautów – w praktyce niewiele więcej niż z Internet Explorera.

Firefox na Windowsa, macOS-a, Androida oraz iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)