Firefox i Thunderbird 15 do pobrania przed premierą

Firefox i Thunderbird 15 do pobrania przed premierą

28.08.2012 11:29, aktualizacja: 28.08.2012 13:14

Na serwerach Mozilli już udostępnione zostały najnowsze wersje aplikacji Thunderbird i Firefox, oparte o silnik Gecko 15.

W najnowszej wersji Firefoksa najbardziej znaczącą zmianą jest wbudowany kodek audio o nazwie Opus, który został przygotowany przez pracowników fundacji Mozilla i ma na celu poprawę odtwarzania dźwięku towarzyszącego materiałom w HTML5. Ponadto przez zastosowanie tego kodeka programiści mają nadzieję zlikwidować pewne wycieki pamięci. Ponadto Firefox 15 obsłuży protokół SPDYv3 i skompresowane tekstury w modelach WebGL oraz ma zalążki możliwości otwierania plików PDF. Deweloperzy stron mogą skorzystać z zaimplementowanych w tej wersji przeglądarki atrybutów played dla tagów <audio> i <video> oraz dzielenia słów za pomocą CSS. Dodano także między innymi debugger JavaScript.

Firefox 15 jest już dostępny do pobrania z naszej bazy w wersji dla systemu Windows, Linux i OS X.

Obraz

Thunderbird 15 został wyposażony w obsługę nagłówka Do Not Track, który pozwala na umożliwienie blokady śledzenia odbiorców poczty podobnie do osób odwiedzających strony, na przykład za pośrednictwem zewnętrznych obrazków zamieszczonych w wiadomościach. Pozostałe poprawki dotyczą głównie poprawy stabilności i naprawy znanych błędów.

Thunderbirda 15 można pobrać z naszego portalu dla systemów Windows, Linux i OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)