Firefox Send – darmowe i bezpieczne przesyłanie plików do 2,5 GB. Testy trwały ponad rok

Firefox Send – darmowe i bezpieczne przesyłanie plików do 2,5 GB. Testy trwały ponad rok

Firefox Send opuścił program Test Pilot
Firefox Send opuścił program Test Pilot
Oskar Ziomek
13.03.2019 23:35

Producent przeglądarki Firefox zakończył testy usługi Firefox Send i na oficjalnym blogu z dumą ogłosił jej udostępnienie wszystkim internautom. Mowa o narzędziu pozwalającym bezpiecznie udostępniać pliki o rozmiarze do 2,5 GB, które przez ostatnich kilkanaście miesięcy było sprawdzane przez chętnych użytkowników w ramach programu Test Pilot, gdzie Mozilla sprawdza nowe pomysły na aplikacje i funkcje przeglądarki.

O Firefox Send pierwszy raz pisaliśmy jeszcze w 2017 roku. Wówczas usługa pozwalała przesyłać pliki o maksymalnym rozmiarze 1 GB. To ograniczenie jest na swój sposób dalej aktualne – korzystanie z Send bez zakładania konta użytkownika jest związane właśnie z takim limitem.

Zalogowani zyskują możliwość przesyłania plików do 2,5 GB, a także inne przydatne funkcje: możliwość ograniczenia żywotności linku inaczej niż do maksymalnie jednego pobrania oraz na dłużej niż jeden dzień. Zabezpieczanie hasłem jest dostępne niezależnie od posiadania konta użytkownika.

Jak tłumaczy Mozilla, Firefox Send wykorzystuje szyfrowanie, dzięki któremu pliki są bezpiecznie dostępne wyłącznie dla nadawcy i odbiorcy, który otrzyma link do pobrania. Dodatkowym zabezpieczeniem jest wspomniana już możliwość ochrony pliku hasłem oraz ustalenia limitu pobrań.

Dzięki temu ostatniemu, plik zostanie automatycznie usunięty z serwerów na przykład już po jednym pobraniu, co zminimalizuje szansę przejęcia danych przez niepowołane osoby. Wbrew sugestywnej nazwie, Firefox Send może być obsługiwany z poziomu dowolnej przeglądarki.

Firefox Send – jak wysłać pliki?

Aby wysłać pliki za pośrednictwem opisywanej usługi, wystarczy odwiedzić stronę Firefox Send, a następnie wybrać pliki do przesłania. Skorzystać można z metody "przeciągnij i upuść" lub z eksploratora plików.

Wysyłanie pliku przez Firefox Send.
Wysyłanie pliku przez Firefox Send.

Po wybraniu plików, na ekranie pojawi się możliwość wskazania hasła oraz zdecydowania jak długo link ma pozostawać aktywny. Wszystkie opcje dostępne są dopiero po założeniu konta Firefox, co wiąże się z koniecznością podania adresu e-mail i zaakceptowania regulaminu. Pliki zostaną wysłane na serwer, a użytkownik zdobędzie link do udostępnienia po naciśnięciu przycisku "Upload".

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)