Gary Kovacs nowym szefem Mozilli

Wojciech Cybulski

15.10.2010 10:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szykuje się zmiana na najwyższym stanowisku w Mozilla Corporation - już w przyszłym miesiącu funkcję dyrektora generalnego obejmie Gary Kovacs, wcześniej powiązany z takimi firmami jak IBM, Macromedia, Adobe czy Sybase.

Nowy prezes Mozilli ma dużą wiedzę o mediach internetowych i spore doświadczenie w pracach związanych z rozwiązaniami mobilnymi. Został on wybrany przez dotychczasowe kierownictwo spółki ze względu na swoje zdolności przywódcze i duże doświadczenie w branży. Do najważniejszych zadań nowego CEO będzie należało umocnienie pozycji Mozilli w sektorze rozwiązań mobilnych, w tym na rynku przeglądarek internetowych dla smarfonów. Gary Kovac zacznie kierować Mozillą 8 listopada. Nowy CEO weźmie także udział w cyklu imprez i spotkań ze społecznością, podczas których przestawi własną wizję rozwoju Mozilli i opowie o planach na najbliższą przyszłość. John Lilly - dotychczasowy prezes Mozilla Corporation - napisał na swoim blogu, że wybór Kovacsa to dobra decyzja. Wyraził także nadzieję, że nowy CEO zostanie ciepło przyjęty przez społeczność.

Pozostaje mieć nadzieję, że pod rządami Kovacsa Mozilla zrealizuje dużo interesujących projektów i przyspieszy udoskonalanie swoich sztandarowych produktów - przeglądarki Firefox i klienta poczty Thunderbird.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)