GG przyda się w szkole. Alternatywa dla ChatGPT

GG przyda się w szkole. Alternatywa dla ChatGPT

Gadu-Gadu w szkole
Gadu-Gadu w szkole
Źródło zdjęć: © Pixabay
05.09.2023 13:18

Gadu-Gadu stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom uczniów. Popularny niegdyś komunikator ma oferować funkcje specjalnie dla uczniów. W najnowszej informacji czytamy o możliwych zastosowaniach GG w edukacji.

Gadu-Gadu stara się wrócić na salony, co obecnie oznacza tyle, że stara się trafić na smartfony Polaków. Jak czytamy w informacji prasowej, w ciągu roku z komunikatora korzysta 1 mln użytkowników. Właściciele marki starają się trafić do świadomości uczniów, oferując rozwiązania, które mają ułatwiać naukę.

Jednym z narzędzi, które mieliby docenić uczniowie, jest "Mój schowek". Zgodnie z założeniami twórców rozwiązania, może on posłużyć do zapisywania wielu pożytecznych informacji, takich jak opracowania lektur, daty, czy istotne linki, a także zdjęcia i grafiki. Schowek w GG ma ułatwić zarządzanie przydatnymi treściami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dodatkową zaletą "Mojego schowka" ma być łatwość dzielenia się plikami, nawet z osobami, które nie korzystają z GG. Wystarczy udostępnić link do materiału w GG, z którego można pobrać określony plik. Aby móc umożliwiać linki i pliki w schowki należy dodać do kontaktów nr GG 8015 i wysyłać do niego wiadomości z istotnymi informacjami.

Transfer dużych plików - nawet do 2 GB

GG umożliwia przesyłanie dużych plików, nawet do 2 GB. Linki do plików można współdzielić z wieloma osobami. Okres przechowywania plików w schowku wynosi 90 dni. Osoby, które posiadają GG Premium, będą mogły przechowywać pliki przez pełen rok. Te same zasady dotyczą plików wysyłanych w "Moim schowku".

Sztuczna inteligencja w Gadu-Gadu

Gadu-Gadu oferuje swojego czat bota AI, czyli AmiGGo, który dostępny jest pod numerem GG 100. Bot ma pełnić rolę asystenta, który może przydać się podczas poszukiwania informacji na określony temat. Warto jednak zauważyć, że każdy czat bot - czy to ten od GG, czy ChatGPT - może podawać błędne informacje, w związku z czym warto je weryfikować w innych źródłach. W przypadku nauki może mieć to duże znaczenie.

Oprócz tego GG to rzecz jasna komunikator, który może ułatwić dyskusje w ramach określonej grupy. Jak czytamy w komunikacie - zaletą GG ma być brak "rozpraszaczy" w komunikatorze, który skupia się przede wszystkim na rozmowie.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)