Google Chrome otrzyma "tryb skupienia". Nowość trafiła do testowego wydania, ale nie działa

Google Chrome otrzyma "tryb skupienia". Nowość trafiła do testowego wydania, ale nie działa

Do Google Chrome trafi "tryb skupienia"
Do Google Chrome trafi "tryb skupienia"
Oskar Ziomek
22.02.2019 17:35

Do przeglądarki Google Chrome trafi niedługo "tryb skupienia". Wskazują na to ostatnie zmiany w kodzie aplikacji, na które zwraca uwagę serwis Softpedia. Choć na tę chwilę nie są znane szczegóły i nowej funkcji w praktyce nie da się jeszcze testować, jej obecność można już zauważyć na liście eksperymentalnych opcji w testowym wydaniu Chrome Canary. Możecie je pobrać za pośrednictwem naszego katalogu, wybierając odpowiednią pozycję w menu Wszystkie wersje.

Z opisu wynika, że będzie to funkcja zarezerwowana tylko dla desktopowych wydań przeglądarki. Już teraz nic nie stoi na przeszkodzie, by ją włączyć poprzez zmianę flagi #focus-mode, jednak w praktyce nie przynosi to na razie żadnego widocznego efektu. Implementacja jest więc na wczesnym etapie, a w związku z tym szczegóły poznamy dopiero wkrótce.

Tryb skupienia może być związany z blokowaniem wyświetlania powiadomień, albo też – podobnie jak na przykład tryb czytania w przeglądarce Edge – pomagać wyświetlać internetowe publikacje bez zbędnych grafik i kolorowego tła, co ułatwia czytanie dłuższych treści.

Tryb skupienia w Windows 10

Mówiąc o trybie skupienia warto mieć na uwadze także opcje samego Windowsa 10. Ustawienia Skupienia, które w systemie znaleźć można w nowym widoku ustawień począwszy od Kwietniowej aktualizacji, pozwalają sprecyzować godziny lub sytuacje, w których system ma wyciszać powiadomienia z wybranych aplikacji. Wówczas notyfikacje trafiają do Centrum Akcji, ale nie są wyświetlane w formie powiadomienia wysuwającego się zza bocznej krawędzi ekranu.

Ustawienia Skupienia w Windows 10.
Ustawienia Skupienia w Windows 10.

Takie rozwiązanie pozwala zablokować rozpraszające powiadomienia podczas grania, oglądania filmów w trybie pełnoekranowym czy wreszcie – w trakcie wygłaszania prezentacji. Ciekawostką jest możliwość ustalania różnych priorytetów, co pozwala wyświetlać niektóre powiadomienia niezależnie od tego, co w danej chwili robi użytkownik.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)