Google Chrome otrzyma "tryb skupienia". Nowość trafiła do testowego wydania, ale nie działa

Do Google Chrome trafi "tryb skupienia"
Do Google Chrome trafi "tryb skupienia"
Oskar Ziomek

22.02.2019 17:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do przeglądarki Google Chrome trafi niedługo "tryb skupienia". Wskazują na to ostatnie zmiany w kodzie aplikacji, na które zwraca uwagę serwis Softpedia. Choć na tę chwilę nie są znane szczegóły i nowej funkcji w praktyce nie da się jeszcze testować, jej obecność można już zauważyć na liście eksperymentalnych opcji w testowym wydaniu Chrome Canary. Możecie je pobrać za pośrednictwem naszego katalogu, wybierając odpowiednią pozycję w menu Wszystkie wersje.

Z opisu wynika, że będzie to funkcja zarezerwowana tylko dla desktopowych wydań przeglądarki. Już teraz nic nie stoi na przeszkodzie, by ją włączyć poprzez zmianę flagi #focus-mode, jednak w praktyce nie przynosi to na razie żadnego widocznego efektu. Implementacja jest więc na wczesnym etapie, a w związku z tym szczegóły poznamy dopiero wkrótce.

Tryb skupienia może być związany z blokowaniem wyświetlania powiadomień, albo też – podobnie jak na przykład tryb czytania w przeglądarce Edge – pomagać wyświetlać internetowe publikacje bez zbędnych grafik i kolorowego tła, co ułatwia czytanie dłuższych treści.

Tryb skupienia w Windows 10

Mówiąc o trybie skupienia warto mieć na uwadze także opcje samego Windowsa 10. Ustawienia Skupienia, które w systemie znaleźć można w nowym widoku ustawień począwszy od Kwietniowej aktualizacji, pozwalają sprecyzować godziny lub sytuacje, w których system ma wyciszać powiadomienia z wybranych aplikacji. Wówczas notyfikacje trafiają do Centrum Akcji, ale nie są wyświetlane w formie powiadomienia wysuwającego się zza bocznej krawędzi ekranu.

Ustawienia Skupienia w Windows 10.
Ustawienia Skupienia w Windows 10.

Takie rozwiązanie pozwala zablokować rozpraszające powiadomienia podczas grania, oglądania filmów w trybie pełnoekranowym czy wreszcie – w trakcie wygłaszania prezentacji. Ciekawostką jest możliwość ustalania różnych priorytetów, co pozwala wyświetlać niektóre powiadomienia niezależnie od tego, co w danej chwili robi użytkownik.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)