Przeglądarka Google Chrome, a konkretnie wyszukiwarka paska adresu zwana Omniboksem, przyspieszyła po ostatniej aktualizacji. Jak podaje producent, wyniki wyszukiwania nawet 4 razy częściej pokazywane są maksymalnie w pół sekundy.

bETYTFzF

Google opisuje zmiany, jakie trafiły do Chrome'a, a powinny ucieszyć wszystkich użytkowników. Przeglądarka jest teraz jeszcze szybsza, dzięki nowej implementacji wyszukiwania haseł w Omniboksie. Po zmianach wyniki typowych haseł są bowiem pobierane z serwerów jeszcze zanim użytkownik wybierze daną frazę, dzięki czemu po dokonaniu wyboru strona jest wyświetlana na ekranie w zasadzie natychmiastowo.

Jak podaje Google, statystycznie przekłada się to na wyświetlanie wyników wyszukiwania maksymalnie w 500 ms nawet 4 razy częściej niż dotychczas. Warto jednak wiedzieć, że obecnie przyspieszone działanie jest dostępne tylko wtedy, gdy domyślną wyszukiwarką jest Google.

Inną ciekawostką jest także rozwiązanie błędów związanych z zawieszaniem się Chrome'a w systemie Windows. Okazało się, że ich źródłem było intensywne wykorzystywanie pamięci podręcznej, co lata temu zostało wprowadzone, by przyspieszyć uruchamianie przeglądarki.

bETYTFzH
Google Chrome gotowy na Windowsa 11. Możesz włączyć nowy styl
Google Chrome gotowy na Windowsa 11. Możesz włączyć nowy styl

Twórcom udało się jednak odkryć, że w praktyce takie podejście zwiększa złożoność kodu, przekłada się na większe użycie pamięci, a w tym przypadku jest także głównym źródłem zawieszania się przeglądarki. Po zmianach te problemy nie powinny już - przynajmniej tak często - występować.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (4)
bETYTFAD