Google Chrome z grupowaniem kart nabiera kształtów. Sprawdź, jak przetestować

Google Chrome z grupowaniem kart nabiera kształtów. Sprawdź, jak przetestować

Grupowanie kart w Google Chrome można już testować
Grupowanie kart w Google Chrome można już testować
Oskar Ziomek
07.06.2019 13:20, aktualizacja: 07.06.2019 14:27

Do przeglądarki Google Chrome na komputerach trafiła jakiś czas temu funkcja grupowania kart. Na razie dostępna jest wyłącznie w testowym wydaniu Canary i jest jeszcze sporo do poprawy, ale ostatnia aktualizacja sprawiła, że nowość można uznać za jeszcze bardziej użyteczną. Testy trwają także w mobilnym wydaniu.

Od teraz, przy ponownym uruchomieniu przeglądarki na komputerze, karty mogą zostać automatycznie pogrupowane tak samo, jak wcześniej – oczywiście, o ile użytkownik chce "kontynuować tam, gdzie skończył", co skontroluje w ustawieniach przeglądarki. Karty można grupować dowolnie, ale póki co nie jest możliwa zmiana nazw oraz kolorów grup.

Google Chrome Canary i pogrupowane karty na górnym pasku.
Google Chrome Canary i pogrupowane karty na górnym pasku.

Grupowanie kart w Google Chrome – jak włączyć?

Aby testować opcję grupowania kart w Chrome, konieczne jest w pierwszej kolejności uruchomienie tej opcji wśród ustawień eksperymentalnych. Należy więc odwiedzić listę flag, wpisując na pasku adresu chrome://flags i zatwierdzić klawiszem Enter.

Grupowanie kart trzeba włączyć poprzez zmianę odpowiedniej flagi.
Grupowanie kart trzeba włączyć poprzez zmianę odpowiedniej flagi.

Na liście flag trzeba odszukać opcję Tab Goups. Najwygodniej będzie użyć do tego wyszukiwarki w górnej części strony. Wartość flagi należy zmienić na Enabled, a następnie ponownie uruchomić przeglądarkę.

Od tego momentu karty można grupować. By dodać pierwszą stronę do nowej grupy, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na danej karcie na pasku i skorzystać z menu kontekstowego. W ten sposób można tworzyć nowe grupy, dodawać karty do już istniejących grup lub przenosić pomiędzy nimi.

Funkcja jest jeszcze na wczesnym etapie rozwoju, co jest spodziewane w przypadku funkcji eksperymentalnych, w dodatku dostępnych w Chrome Canary. Błędy i ewentualne problemy z płynnym działaniem są więc spodziewane. Mimo to, grupowanie można już testować, by sprawdzić, czy okaże się przydatne, gdy trafi już do stabilnej wersji przeglądarki.

Przeglądarkę Google Chrome, w tym opisywane wydanie Canary (w rozwijanym menu Wszystkie wersje) znajdziecie w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)