Google Chrome z oficjalnym ciemnym motywem w Windows. Sprawdź, jak go włączyć

Google Chrome z oficjalnym ciemnym motywem w Windows. Sprawdź, jak go włączyć

W Chrome na Windowsie jest już obsługiwany oficjalny ciemny motyw
W Chrome na Windowsie jest już obsługiwany oficjalny ciemny motyw
Oskar Ziomek
24.04.2019 12:41, aktualizacja: 24.04.2019 12:58

Przeglądarka Google Chrome została zaktualizowana do wersji oznaczonej numerem 74. To wydanie, które wprowadza kilka interesujących nowości, na czele z obsługą oficjalnego ciemnego motywu w przypadku użytkowników Windowsa. Co jednak ciekawe, by korzystać z niego już teraz, w wielu przypadkach trzeba zmienić sposób uruchamiania przeglądarki – bez takiej zmiany funkcja jest dostępna na razie tylko dla niektórych osób.

By korzystać z ciemnego motywu, należy posłużyć się dodatkowym parametrem podczas uruchamiania. Najprościej będzie więc zlokalizować skrót do Chrome'a (na przykład na pulpicie), a następnie wejść w jego właściwości, które można znaleźć w menu kontekstowym.

Większość użytkowników działanie ciemnego motywu musi na tę chwilę ręcznie wymusić.
Większość użytkowników działanie ciemnego motywu musi na tę chwilę ręcznie wymusić.

W zakładce "Skrót" należy teraz znaleźć pozycję "Element docelowy", gdzie znajduje się ścieżka aplikacji. By wymusić uruchamianie Chrome'a z ciemnym motywem, na końcu wspomnianej ścieżki (po zamkniętym cudzysłowiu) należy dopisać (po spacji) --force-dark-mode. Ostatecznie element docelowy może więc przybrać następującą postać:

"C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" --force-dark-mode

Po wprowadzeniu tej modyfikacji i zastosowaniu zmian, korzystanie z danego skrótu powinno skutkować uruchamianiem Chrome'a z aktywnym ciemnym motywem, który w tym przypadku będzie dostępny niezależnie od systemowych ustawień kolorów.

Użytkownicy, którzy mogą uruchomić ciemny motyw Chrome'a bez modyfikowania sposobu uruchamiania aplikacji, mogą przełączać się pomiędzy jasnym a ciemnym motywem, zmieniając globalne ustawienia kolorów w Windows 10, podobnie jak w przypadku ciemnego motywu Eksploratora plików. Z dostępnych informacji wynika jednak, że ta opcja jest w tym momencie dostępna tylko dla niewielkiej części użytkowników przeglądarki.

Oficjalny ciemny motyw to nie tylko inne kolory kart na górnym pasku, ale także ciemne menu kontekstowe, ustawienia i menu główne Chrome'a. Warto przypomnieć, że po raz pierwszy ciemny motyw w Chrome został zapowiedziany jeszcze w ubiegłym roku i w pierwszej kolejności pojawił się na komputerach użytkowników z systemem macOS.

Ciemny motyw Google Chrome, tutaj w parze z ciemnym motywem dobrychprogramów, który można aktywować na dole strony.
Ciemny motyw Google Chrome, tutaj w parze z ciemnym motywem dobrychprogramów, który można aktywować na dole strony.

Ciemny motyw to tylko jedna z nowości

Nowy Chrome to nie tylko implementacja ciemnego motywu, który w dodatku na tę chwilę trzeba w nietypowy sposób uruchamiać. Najnowsza wersja przeglądarki to także wdrożenie opcjonalnego mechanizmu leniwego ładowania stron, który w kolejnym dużym wydaniu ma być już domyślnym mechanizmem i szereg mniejszych nowości, w tym poprawki błędów.

Przeglądarkę Google Chrome w wersjach na różne platformy możecie pobrać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)