Google Chrome zaoferuje grupowanie kart każdemu. Wcześniej trwały testy

Chrome w końcu zaoferuje grupowanie kart "bez kombinowania", fot. Oskar Ziomek
Chrome w końcu zaoferuje grupowanie kart "bez kombinowania", fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

14.05.2020 16:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google Chrome dopiero od wersji 83 będzie oferować stabilnie działające grupowanie kart. Chociaż opcja ta jest dostępna w przeglądarce już od początku kwietnia (ale dopiero po aktywacji eksperymentalnej opcji), wciąż jest to etap testów i możliwe są błędy w działaniu. Jak donosi ZDNet, wszystko wskazuje na to, że w Google Chrome 83 grupowanie kart będzie już domyślnie włączone i zintegrowane z pozostałymi funkcjami przeglądarki.

W grupowaniu kart chodzi o możliwość tworzenia tytułowych grup z kilku otwartych w danym momencie stron. Pozwala to łatwiej nimi zarządzać: grupie można przypisać kolor i nazwę, a przez to szybciej dotrzeć na przykład do stron związanych z pracą czy rozrywką. Kolejność kart w ramach grupy można oczywiście zmieniać, poszczególne strony w razie konieczności usuwać z grup, a całe grupy przenosić do nowych okien.

Funkcja grupowania kart w Google Chrome na desktopach jest jedną z tych, które rodziły się w bólach. Pierwsze informacje o implementacji pojawiły się kilkanaście miesięcy temu, a jako tako działająca wersja została zaprezentowana w czerwcu ubiegłego roku. Od tamtego czasu rozwój nie postępował szczególnie szybko i w niemal ostatecznej formie grupowanie kart trafiło do Chrome'a dopiero w ubiegłym miesiącu, obok Web NFC API i szeregu łatek bezpieczeństwa.

Zgodnie z oficjalnym harmonogramem, Google Chrome 83 w stabilnej wersji pojawi się 19 maja. Wśród zmian "pod maską" ciekawie zapowiada się między innymi implementacja API odpowiedzialnego za rozpoznawanie kodów kreskowych, z którego będzie można skorzystać na Androidzie i macOS-ie. O szczegółach można przeczytać w dokumentacji.

Przeglądarkę Google Chrome na Windowsa, macOS-a, Androida oraz iOS-a można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)