Google Drive Google Drive 3.54.3529.0458

Strona główna Windows Akcesoria Obsługa dysków internetowych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Google Drive to niewielka aplikacja, pełniąca funkcję klienta wirtualnego dysku oferowanego w ramach usługi o tej samej nazwie. Pozwala ona usprawniać operacje umieszczana plików i folderów w chmurze, a także ich późniejszej synchronizacji.

Podobnie jak w przypadku konkurencyjnych rozwiązań (np. Microsoft SkyDrive) również Google Drive po zainstalowaniu i poprawnym zalogowaniu do konta Google daje możliwość wygodnego odczytu i zapisu danych na przydzielonym nam wirtualnym dysku bez konieczności korzystania z przeglądarki internetowej. Dostęp do jego zawartości możliwy jest z poziomu specjalnego folderu (domyślnie utworzonego na pulpicie), a praca z nim odbywa się identycznie jak ma to miejsce w przypadku standardowych katalogów w systemie. Użytkownik może dowolnie kopiować do niego pliki i foldery, usuwać je, modyfikować itp., a aplikacja automatycznie zsynchronizuje je z zawartością wirtualnego dysku.

Zarządzanie samą aplikacją kliencką jak również naszym wirtualnym dyskiem Google Drive możliwe jest z poziomu ikonki umieszczonej w zasobniku systemowym. Kliknięcie na nią wywołuje menu narzędzia, w którym znajdziemy informacje o dostępnej przestrzeni dyskowej, zakupimy dodatkowe miejsce na dysku, a także zmienimy ustawienia narzędzia. Co prawda nie ma ich wiele, ale pozwalają one wskazać, które foldery mają być uwzględniane podczas synchronizacji, a które nie oraz zdefiniować czy Google Drive uruchamiany ma być wraz z systemem operacyjnym.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybka synchronizacja, pliki zawsze w chmurze, aplikacja na urządzenia mobilne
Brak rozbudowanej wieloplatformowości
ocena użytkownika
20.10.2015 22:28 • Recenzja do wersji 1.25.0523.2491

Moim zdaniem najlepszy dysk w chmurze, na którym możemy przechowywać dowolne dane. Na start dostajemy 15 GB pamięci, którą możemy wykorzystać na pliki oraz mail'e. Dodatkowym plusem jest również pakiet Google Office, dzięki któremu możemy edytować pliki tekstowe, arkusze oraz prezentacje bezpośrednio z przeglądarki, a utworzone w ten sposób dokumenty nie zajmują miejsca na dysku (liczone są jako 0KB).
Kolejnym plusem jest fakt posiadania aplikacji mobilnej natomiast dużym minusem (jak dla mnie) brak obsługi systemów Linux (podobno "jeszcze").