Mapy Google i jazda samochodem jak w GTA? Zabijacz czasu prosto z Japonii

Mapy Google i jazda samochodem jak w GTA? Zabijacz czasu prosto z Japonii

GTA
GTA
Źródło zdjęć: © rockstargames.com
28.05.2021 11:08

Mapy Google to narzędzie, które ma służyć do nawigacji i szukania informacji na temat niemal każdego miejsca na świecie. Można je wykorzystać także do wielu ciekawszych zajęć. Na przykład do stworzenia "klona" klasycznego GTA.

Japoński programista Katsuomi Kobayashi stworzył bardzo prosty symulator jazdy samochodem po Mapach Google. Całość nieco przypomina pierwsze odsłony GTA, kiedy to świat oglądaliśmy z lotu ptaka.

Całość działa w prosty sposób. Za pomocą strzałek poruszamy się pojazdem. Choć jest to uproszczenie, bo tak naprawdę przewija się mapa, nasz samochód jest ciągle na środku ekranu. Do wyboru mamy tryb, w którym górna część ekranu wskazuje północ oraz taki, w którym przód auta zawsze skierowany jest do góry.

Zabawę umila możliwość pochylenia widoku, co daje złudzenie podróżowania w trójwymiarze. W zależności od preferencji możliwe jest także ustawienie kamery w przybliżeniu lub w szerszym widoku.

Autor przygotował kilka zapisanych lokalizacji, ale możliwe jest także wpisanie własnych koordynat, więc zależnie od humoru można zwiedzać odległe zakątki lub włóczyć się po codziennie użytkowanych drogach.

Aplikacja ma swoje ograniczenia – jechać możemy wszędzie, nie tylko po drogach, więc jeśli się nam bardzo spieszy, nie ma problemu, by drogę do pracy skrócić i pojechać prosto przez stojące wieżowce.

Czy jazda samochodem w Mapach Google to rzecz rewolucyjna? Nie. Podobne projekty, również przypominające model jazdy z pierwszych odsłon GTA powstawały już wcześniej. Jednak przez wygaszenie technologii flash, nie są już one dostępne. Na pochwałę zasługuje też możliwość jazdy w "pseudo 3D", co poprawia doznania. Świetny zabijacz czasu na nudne popołudnie.

3D Driving Simulator jest dostępny na stronie autora.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)