Google Maps: nowość, która spodoba się każdemu

Nowość w Google Maps
Nowość w Google Maps
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

02.04.2023 19:03

Mapy Google zyskały nowy drobiazg, który spodoba się każdemu regularnie wysyłającemu pinezki. Nawigacja pokazuje teraz gdzie szukać danej pinezki, jeśli znalazła się na mapie poza ekranem. To duże ułatwienie podczas swobodnego przeglądania mapy w Google Maps w smartfonie.

Nawigacja w Mapach Google pozwala w wygodny sposób przekazywać innym osobom informacje o wybranej lokalizacji dzięki wysyłanym pinezkom. Teraz mechanizm ten został w nieznaczny sposób unowocześniony, co ułatwi poruszanie się po mapie z zaznaczoną lokalizacją. Jak zwrócił uwagę serwis autoevolution, do smartfonów trafia aktualizacja Google Maps, po której aplikacja wyświetla na mapie nowy wskaźnik.

Niewielka "wskazówka" z białą pinezką na czerwonym tle pokazuje, gdzie szukać pinezki, jeśli ta jest wbita na mapie poza bieżącym obszarem wyświetlanym na ekranie. To niewielka nowość, ale z pewnością spodoba się wszystkim użytkownikom Map Google, którzy musieli "na ślepo" szukać pinezki na mapie, jeśli ta zniknęła z pola widzenia (ratunkiem było oczywiście oddalenie mapy, by szybko znaleźć oznaczony obiekt).

Nowy wskaźnik pojawia się nawet przy dużym oddaleniu mapy
Nowy wskaźnik pojawia się nawet przy dużym oddaleniu mapy© dobreprogramy | Oskar Ziomek

Nowy wskaźnik w Mapach Google działa więc analogicznie do wskaźników pokazujących innych użytkowników, którzy udostępniają nam swoją lokalizację w Google Maps. Pozwala to dużo swobodniej przeglądać mapę w smartfonie bez obaw o "zgubienie" obiektu, którego współrzędne mają zostać udostępnione komuś innemu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aktualizacja z pewnością trafia do użytkowników transzami, więc możliwe, że jeszcze nie każdy widzi nową opcję Google Maps u siebie. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i zaczekać, nim Mapy Google zostaną zaktualizowane w danym telefonie (możliwe, że jest to jedynie zmiana po stronie serwera).

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)