Google Mapy: zaplanuj trasę na komputerze i wyślij na urządzenie mobilne

Google Mapy: zaplanuj trasę na komputerze i wyślij na urządzenie mobilne

Google Mapy: zaplanuj trasę na komputerze i wyślij na urządzenie mobilne
Redakcja
13.07.2015 14:25, aktualizacja: 13.07.2015 15:52

Choć Google w niektórych przypadkach nie informuje użytkowników, jak działa dana funkcja, w innych potrafi zaskoczyć nas miłymi i przydatnymi dodatkami. Google Mapy zyskały właśnie bardzo przydatną funkcję wysyłania wyznaczonej trasy i miejsce do urządzeń przenośnych. Wystarczy kilka kliknięć, aby załadować drogę w telefonie lub tablecie i rozpocząć nawigowanie.

Co prawda Google Mapy nie są wyposażone w tyle mechanizmów i funkcji co wiele z konkurencyjnych nawigacji, niemniej są częstym wyborem wielu użytkowników. Usługa jest darmowa, a w zależności od czasu i miejsca, potrafi nawigować w przyzwoity sposób. Nie każdy potrzebuje natomiast np. ochrony przed fotoradarami czy listy POI. Sporo z jej użytkowników najprawdopodobniej najpierw planuje i sprawdza ewentualne trasy na komputerze, a dopiero później korzysta z nich na urządzeniach przenośnych. Korporacja postanowiła ułatwić tę operację i dodała opcję wysyłania trasy i wybranej lokalizacji na dowolny inny sprzęt.

Obraz

Aby skorzystać z funkcji wystarczy przejść na oficjalną stronę usługi, a następnie wybrać interesującą nas lokalizację – np. siedzibę Dobrychprogramów lub miejsce, w jakim jest właśnie organizowany kolejny Hot Zlot. Pod danymi adresowymi lokalizacji docelowej znajdziemy link „Wyślij na urządzenie”. Jego kliknięcie spowoduje wyświetlenie listy urządzeń przypisanych do naszego konta, na których posiadamy zainstalowaną aplikację Google Mapy w najnowszej wersji (9.11.0). Tutaj trzeba zaznaczyć, że opcja działa oczywiście tylko wtedy, gdy jesteśmy zalogowani do swojego konta Google, w przeciwnym razie usługa nie byłaby w stanie pobrać listy. Rzecz jasna sprzęt, na który chcemy wysłać trasę, musi być podłączony do Internetu i synchronizować dane.

Po wysłaniu powinniśmy na tablecie lub smartfonie otrzymać powiadomienie. Te umożliwia nam sprawdzenie trasy, a także natychmiastowe uruchomienie nawigacji. Nowość nie jest ogromną zmianą, niemniej powinna przydać się wszystkim tym, którzy preferują wcześniejsze sprawdzenie trasy na znacznie większym ekranie. Szkoda tylko, że użytkownicy z Polski wciąż nie mogą korzystać z wysyłania trasy z poziomu wyszukiwarki, choć opcja ta została wprowadzona jeszcze w kwietniu. Najnowszą wersję aplikacji Google Mapy znajdziecie w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu w wersji dla Androida i iOS.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)