Google oddaje możliwość tworzenia własnego Street View użytkownikom

Google oddaje możliwość tworzenia własnego Street View użytkownikom
10.05.2017 13:06
Google oddaje możliwość tworzenia własnego Street View użytkownikom

Tradycyjne zdjęcia, a nawet nagrania wideo, mogą nie wystarczyć do pełnego przedstawiania miejsc, które odwiedziliśmy. Nie uchwycimy na nich wszystkich szczegółów, a osoba je oglądająca, nie poczuje tego jakby prawie tam była. Może się to zmienić, a to dzięki kamerom 360 stopni i możliwości stworzenia własnej ponoramy sferycznej w Google Street View.

Google poinformowało, że będziemy mogli tworzyć własne Street View, czyli interaktywne zdjęcia znane z map Google, umożliwiające oglądanie ulic i wybranych miejsc w 360 stopniach. Wystarczy nam jedna ze wspieranych kamer i aplikacja Street View.

Podczas tworzenia własnych materiałów możemy chodzić, biegać, jeździć rowerem, a nawet jeździć konno. Oprogramowanie Google będzie wówczas zajmowało się przemienianiem zgromadzonego materiału w nasze własne interaktywne Street View. Do nagrywania posłuży nam jedna z kamer 360 stopni, która będzie posiadać certyfikat Street View ready. W tym roku do sprzedaży trafi 20 takich kamer.[img=Przechwytywanie]Wspomniane kamery zapewnią możliwość publikowania własnych Street View, bez potrzeby sięgania po narzędzia dostępna na desktopie, wystarczy mobilna aplikacja. Zadbają one o wysoką jakość gromadzonych treści, a także zapewnią dopracowany widok w 360 stopniach, znany z Street View tworzonego przez Google.

Zainteresowanych tworzeniem własnego Street View i wspomnianym standardem Street View ready odsyłamy do oficjalnej strony Google. Całość skierowana jest dla wszystkich, niezależnie czy jesteśmy profesjonalnym fotografem czy zapalonym podróżnikiem.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)