Google oddaje możliwość tworzenia własnego Street View użytkownikom

Google oddaje możliwość tworzenia własnego Street View użytkownikom

10.05.2017 13:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tradycyjne zdjęcia, a nawet nagrania wideo, mogą nie wystarczyć do pełnego przedstawiania miejsc, które odwiedziliśmy. Nie uchwycimy na nich wszystkich szczegółów, a osoba je oglądająca, nie poczuje tego jakby prawie tam była. Może się to zmienić, a to dzięki kamerom 360 stopni i możliwości stworzenia własnej ponoramy sferycznej w Google Street View.

Google poinformowało, że będziemy mogli tworzyć własne Street View, czyli interaktywne zdjęcia znane z map Google, umożliwiające oglądanie ulic i wybranych miejsc w 360 stopniach. Wystarczy nam jedna ze wspieranych kamer i aplikacja Street View.

Podczas tworzenia własnych materiałów możemy chodzić, biegać, jeździć rowerem, a nawet jeździć konno. Oprogramowanie Google będzie wówczas zajmowało się przemienianiem zgromadzonego materiału w nasze własne interaktywne Street View. Do nagrywania posłuży nam jedna z kamer 360 stopni, która będzie posiadać certyfikat Street View ready. W tym roku do sprzedaży trafi 20 takich kamer.[img=Przechwytywanie]Wspomniane kamery zapewnią możliwość publikowania własnych Street View, bez potrzeby sięgania po narzędzia dostępna na desktopie, wystarczy mobilna aplikacja. Zadbają one o wysoką jakość gromadzonych treści, a także zapewnią dopracowany widok w 360 stopniach, znany z Street View tworzonego przez Google.

Zainteresowanych tworzeniem własnego Street View i wspomnianym standardem Street View ready odsyłamy do oficjalnej strony Google. Całość skierowana jest dla wszystkich, niezależnie czy jesteśmy profesjonalnym fotografem czy zapalonym podróżnikiem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)