Google określi minimalne wymagania sprzętowe Androida TV. Kupno przystawki będzie łatwiejsze

Google określi minimalne wymagania sprzętowe Androida TV. Kupno przystawki będzie łatwiejsze
Oskar Ziomek

10.01.2019 11:30, aktual.: 10.01.2019 11:47

Działanie urządzeń z Androidem TV już niedługo może być bardziej przewidywalne niż dotychczas. Jego twórcy, czyli firma Google, ma bowiem w planach określenie minimalnych wymagań sprzętowych dla systemu, by w ten sposób użytkownicy mogli zweryfikować wydajność przystawek i telewizorów smart. Takie posunięcie może się okazać bardzo korzystne dla kupujących, bo pomoże wybrać sprzęt, którego oprogramowanie będzie działać sprawnie.

O szczegółach informuje serwis Cord Cutters News, którego redaktorzy podczas trwających targów CES 2019 w Las Vegas mieli okazję porozmawiać z Shalini Govil-Pai, starszą dyrektor ds. zarządzania Android TV w Google. Podczas rozmowy pojawiło się zapewnienie, iż twórcy określą niedługo minimalne wymagania sprzętowe systemu, by zachęcić w ten sposób producentów telewizorów i przystawek do tworzenia wydajniejszych urządzeń. Obecnie wielu użytkowników narzeka bowiem na wyjątkowo powolne i niestabilne działanie Androida TV na tańszych urządzeniach.

Publikując listę rekomendowanych podzespołów, Google chce najpewniej wpłynąć na opinie o Androidzie TV. Obecnie za niestabilne działanie często winiony jest system, tymczasem w praktyce przyczyna może leżeć w mało wydajnych podzespołach. Możliwe więc, że nagłośnienie tematu wydajności telewizorów i popularnych przystawek pomoże nakierować dyskusje na rozważania o sprzęcie, a nie bezpośrednio o oprogramowaniu, czyli w tym przypadku Androidzie TV.

W rozmowie z Shalini Govil-Pai pojawiło się także zapewnienie dotyczące oferty aplikacji na Androidzie TV. Obecnie wybór jest skromny, ale niedługo sytuacja powinna się zmienić. Google stworzył bowiem zespół, którego zadaniem będzie rozszerzenie oferty programów dostępnych dla Androida na telewizory i zapewnienie warunków atrakcyjnych dla deweloperów.

Twórcy programów już teraz powinni się zainteresować tym rynkiem. O ile kilka lat temu Android TV należał do rzadkości i tworzenie na niego aplikacji mogło być nieopłacalne, tak dzisiaj oprogramowanie Google można znaleźć w coraz większej liczbie telewizorów, a popularność zyskują także przystawki. Ze statystyk wynika, iż obecnie z Androida TV korzystają „dziesiątki milionów” osób.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)