Google Play Music dobierze muzykę do lokalizacji, pogody czy naszej aktywności

Google Play Music dobierze muzykę do lokalizacji, pogody czy naszej aktywności

14.11.2016 12:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedną z większych zalet Spotify są rekomendacje, czyli automatycznie generowane playlisty z utworami dobranymi do naszego gustu. Google przygotowało odpowiedź na doceniane funkcje Spotify – teraz także Play Music zaoferuje dobraną do sytuacji muzykę. Wykorzysta w tym celu sztuczną inteligencję, która pod uwagę weźmie mnóstwo czynników.

Spotify wykorzystując zebrane o nas dane, podsuwa muzykę, która powinna nam się spodobać. Otrzymamy playlisty z mieszanką utworów naszych ulubionych artystów, ale także propozycje zupełnie nowej muzyki. Usługa działa całkiem zadowalająco, chociaż nie brakuje utworów, które chcemy pominąć już po kilku sekundach.

Jednym z głównych konkurentów Spotify jest Google Play Music, usługa w której właśnie zaimplementowano zaawansowane algorytmy mające dostarczyć idealnie dopasowaną muzykę. Możliwe, że lepiej dobraną niż w Spotify. Zmian doczekał się interfejs mobilnej aplikacji, pojawiły się karty inspirowane tymi z Google Now, to na nich prezentowane są spersonalizowane playlisty.

Obraz

Jak wspomnieliśmy na początku, Google Play Music w celu stworzenia playlist wykorzysta mechaniczne uczenie się. Usługa bierze pod uwagę nie tylko nasz gust muzyczny, ale również lokalizację, aktywność czy nawet pogodę. Przykładowo, w słoneczny dzień dostaniemy odpowiednio dobrane utwory albo także gdy znajdziemy się na siłowni, otrzymamy playlistę mającą nas pobudzić. Natomiast w piątek i po godzinach pracy, zaproponowana zostanie nam muzyka taneczna.

W Google Play Music mamy możliwość przechowywania utworów offline, w pamięci urządzenia. Będziemy mieli do nich dostęp w razie problemów z Internetem lub po prostu, gdy zapragniemy być offline. Dodatkowo nasze ulubiony utwory mają być ściągane z wyprzedzeniem, będą więc dostępne offline, nawet jeśli zapomnieliśmy ich sami pobrać. Nowości brzmią zachęcająco i powinny pozwolić na nawiązanie walki ze Spotify czy Apple Music. Google poinformowało, że nowe funkcje zaczną trafiać do użytkowników już w tym tygodniu. Aktualizacji doczeka się aplikacja na Androida i iOS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)