Google prezentuje system Android 3.0

Google prezentuje system Android 3.0

Wojciech Cybulski
02.02.2011 23:13, aktualizacja: 03.02.2011 00:28

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Google oficjalnie zaprezentował mobilny system operacyjny Android 3.0.

Android 3.0 jest systemem przygotowanym głównie z myślą o tabletach. Charakteryzuje się on atrakcyjnym, "holograficznym" interfejsem, który został zaprojektowany od podstaw i dostosowany do większych ekranów. Android 3.0 to także rozbudowana obsługa wielozadaniowości, nowy ekran główny i obecne w interfejsie efekty 3D. W systemie znajdziemy pasek systemowy, który jest stale obecny i służy do nawigacji i wykonywania podstawowych czynności. Ponadto każda aplikacja może posiadać swój własny pasek akcji, w którym dostępne będą opcje kontekstowe charakterystyczne dla danego programu. W nowym Androidzie znajdziemy pięć konfigurowalnych ekranów, których możliwości będą rozwinięciem tego, co możemy znaleźć w aktualnie dostępnych wydaniach systemu.

W swoich materiałach informacyjnych Google akcentuje rozbudowaną wielowątkowość Androida 3.0. Użytkownik ma dostęp do migawek uruchomionych aplikacji (wizualny multitasking) i może szybko przejść do dowolnego aktywnego programu. W systemie znajdziemy także listę ostatnio używanych aplikacji. Nowy Android to także nowa klawiatura wirtualna - wszystkie jej elementy zostały przeprojektowane, zmieniło się także położenie poszczególnych klawiszy. Podczas pisania możemy korzystać z nowych mechanizmów zaznaczania i kopiowania tekstu, które mają działać wygodniej niż w poprzednich wersjach Androida. System został wyposażony także w dodatkowe funkcje synchronizacji danych oraz obsługę dodatkowych urządzań takich jak klawiatura USB lub Bluetooth.

Google przygotował dla Androida 3.0 nowe wersje domyślnie zainstalowanych aplikacji. W systemie znajdziemy całkowicie przebudowaną przeglądarkę internetową wyposażoną w karty, tryb incogito, synchronizację zakładek z Chrome i udoskonaloną obsługę wielodotyku. Użytkownik będzie miał dostęp także do nowego modułu kontaktów, galerii, kamery i klienta e-mail. Ponadto sami programiści będą mogli tworzyć rozbudowane aplikacje wykorzystujące nowinki Androida 3.0. Od strony technicznej system ma być dostosowany do obsługi procesorów wielordzeniowych, sprzętowej akceleracji grafiki 2D. Co ważne, nowy Android ma być kompatybilny z aplikacjami przygotowanymi dla starszych wersji systemu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)