Google reaguje na sankcje. Rosjanie bez dostępu do Workspace

Smartfon i wyszukiwarka Google.
Smartfon i wyszukiwarka Google.
Źródło zdjęć: © dobreprogramy.pl
oprac. NGA

11.08.2023 14:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Google postanowiła zablokować usługi Workspace w Rosji. Minionej nocy z czwartku na piątek (z 10 na 11 sierpnia), bez wcześniejszych ostrzeżeń, przedsiębiorstwa IT stanęły w obliczu braku dostępu do ważnych usług, w tym m.in. firmowej poczty – podaje portal Espereso.

"Po zablokowaniu usług pracownicy firmy nie mogą uzyskiwać dostępu do firmowej poczty ani korzystać z elektronicznego zarządzania dokumentami. Prawie wszystkie ważne dokumenty i korespondencja pozostały w korporacyjnej pamięci Google" – skarżył się jeden z rozmówców.

Portal twierdzi, że na stronach amerykańskiej firmy blokowanie tłumaczone jest "wiadomościami spamowymi". Jego zdaniem Google będzie nadal blokować rosyjskie firmy i może to robić bez ostrzeżenia, "co uniemożliwi firmom tworzenie kopii zapasowych w alternatywnych witrynach".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Espreso zauważa, że zdaniem źródeł w Google zmiany w dostępie do usług Workspace w Rosji nie zostały wprowadzone celowo.

Rosjanie bez usług Google Workspace

Z usług Google Workspace korzystają w Rosji głównie małe i średnie firmy - twierdzi portal. Duże korporacje ze względu na zasady cyberbezpieczeństwa wybierają inne rozwiązania.

Microsoft zapowiedział, że wstrzyma po 30 września odnawianie licencji na oprogramowanie rosyjskim klientom - przypomniał portal Moscow Times.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także