Google stawia na ciemny motyw. Nowe kolory trafiły do Centrum pomocy

Google stawia na ciemny motyw. Nowe kolory trafiły do Centrum pomocy

Google wprowadza ciemny motyw do kolejnej usługi
Google wprowadza ciemny motyw do kolejnej usługi
Oskar Ziomek
26.02.2019 18:52, aktualizacja: 26.02.2019 23:30

Google wprowadza ciemny motyw do kolejnej swojej usługi. Serwis 9to5Google zwrócił bowiem uwagę, iż ciemne kolory można od teraz włączyć także w Centrum pomocy, a co za tym idzie – we wszystkich poradnikach związanych z korzystaniem z aplikacji i usług producenta. Ciemnie kolory to nie tylko kwestia estetyki. Wieczorami z pewnością przełożą się na mniejsze zmęczenie oczu niż w przypadku domyślnych, jasnych barw.

Aby włączyć ciemne kolory, po odwiedzeniu Centrum pomocy trzeba skorzystać z niewielkiego przycisku na dole strony. Wówczas tło oraz czcionki zmieniają się, a na stronie zaczyna dominować ciemnoszary kolor. Ustawienia są pamiętane podczas przeglądania kolejnych podstron. Dzięki temu nie ma konieczności każdorazowego sięgania do opcji. Centrum pomocy to kolejne miejsce, między innymi po Asystencie Google w przypadku Androida, gdzie pojawia się możliwość skorzystania z alternatywnej kolorystyki interfejsu.

Centrum pomocy Google w ciemnych kolorach.
Centrum pomocy Google w ciemnych kolorach.

Ciemny motyw wkrótce w całym Androidzie

Pozostając w temacie ciemnych motywów aplikacji i stron należy dodać, że już niedługo takie kolory powinny być dostępne w znakomitej większości, o ile nie wszystkich programach Google'a na Androidzie. Producent przyznał, że faworyzowanie jasnych kolorów w aplikacjach na początku istnienia systemu było błędem, bo przekłada się to między innymi na wyższe zużycie energii.

Pomiędzy motywami w Centrum pomocy można się przełączać niewielkim przyciskiem na dole strony.
Pomiędzy motywami w Centrum pomocy można się przełączać niewielkim przyciskiem na dole strony.

Ciemny motyw już teraz jest dostępny w części kluczowych aplikacji. Stosunkowo niedawno trafił do aplikacji YouTube, a poza tym jest dostępny także w aplikacji Wiadomości do obsługi SMS-ów. W Androidzie Q, którego premiera spodziewana jest w tym roku, ustawienia ciemnego motywu mają być wspólne dla całego systemu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)