Google wprowadzi tła do wyszukiwarki

Google wprowadzi tła do wyszukiwarki

Wojciech Cybulski
03.06.2010 16:19

Google za pośrednictwem firmowego bloga poinformował, że wkrótce każdy użytkownik będzie mógł samodzielnie wybrać tło dla strony wyszukiwarki.

Funkcja jest obecnie dostępna dla niektórych użytkowników w USA i umożliwia im wybranie własnego tła dla strony Google.com lub skorzystanie z galerii grafik przygotowanych przez firmę. Internauci mogą wykorzystać jako tło dowolne zdjęcie skatalogowane w programie Picasa i zasobach Picasa Web Album lub wybrać dowolną grafikę zapisaną lokalnie na komputerze. Google udostępnił też użytkownikom możliwość łatwego przełączania się między klasycznym i spersonalizowanym wyglądem strony wyszukiwania, dzięki czemu każdy może wybrać wariant, który najbardziej mu odpowiada. Firma obiecuje, że w najbliższych dniach doda nową funkcję także do regionalnych wersji swojej wyszukiwarki.

W konkurencyjnej wyszukiwarce Bing tła dla strony głównej są dostępne od maja 2009 roku i zmieniają się każdego dnia. Co więcej, ładują się one w pełni automatycznie, bez ingerencji użytkownika, a całość wygląda całkiem profesjonalnie. Niektóre elementy tła są tam ponadto aktywne i kierują bezpośrednio do wyników wyszukiwania określonych fraz. Wprowadzenie teł w Bingu było ważnym elementem kampanii marketingowej, którą Microsoft rozpoczął tuż po debiucie wyszukiwarki. Nowe rozwiązanie Google tymczasem pozwoli internautom na stosowanie własnych grafik, przez co nowa funkcja będzie nastawiona na personalizację strony głównej wyszukiwania, pozostawiając ją domyślnie w dotychczasowej, bardzo lekkiej i minimalistycznej formie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)