WindowsGryAkcja i strzelankiGrand Theft Auto (GTA)

Grand Theft Auto (GTA)

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Niewielu graczy zapewne pamięta obecnie pierwsze GTA. Zanim bandycka seria Grand Theft Auto zyskała wielką popularność w ramach nurtu projektów akcji w pełnym 3D, reprezentowała nieco inny rodzaj rozgrywki. Kamera pokazywała świat z lotu ptaka. Rockstar w pewnym momencie udostępnił niezapomniane dzieło jeszcze z systemu DOS za darmo, aby przypomnieć fanom, zwłaszcza nowym, od czego szał się zaczął.

Pod względem ogólnych założeń, pierwowzór niezbyt różnił się od późniejszych odsłon. Przyjmujemy tutaj misje, kradniemy samochody, likwidujemy cele, no i oczywiście uciekamy przed policją. Na początku można wybrać jedną z kilku szemranych postaci. Potem pędzimy do budki telefonicznej podjąć zlecenie. Taka mechanika to była swego czasu cecha charakterystyczna dla marki, tak samo jak przerysowana brutalność.

Miasto nie od razu jest dla nas całe otwarte. Wraz z wykonywaniem kolejnych zadań wzbogacamy się, a osiągając pewne pułapy gangsterskiego zarobku, odblokowujemy nowe obszary metropolii. Warto pamiętać, że w okolicach premiery dzieło fascynowało nie tylko dość kontrowersyjnym podejściem do materii, lecz także tym, iż pozwalało na zabawę w kilka osób w sieci lokalnej. W wersji darmowej również jest to możliwe.

Uwaga!

Udostępniona przez producenta wersja gry to edycja nieco zmodyfikowana technicznie, by możliwa była zabawa na nowoczesnych konfiguracjach sprzętowych. Twórcy nie gwarantują jednak, że dzieło będzie działać w każdym przypadku. Nawet instalator.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
4.33 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań2 982
Data aktualizacji22 lut 2016
Rozmiar pliku328.42 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)