AndroidGryAkcja i strzelankiGrand Theft Auto: San Andreas
Grand Theft Auto: San Andreas ikona

Grand Theft Auto: San Andreas2.11.217

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Grand Theft Auto: San Andreas (GTA: SA) to jedna z najpopularniejszych gier akcji wszechczasów, która światło dzienne ujrzała w 2004 roku. Od tamtego czasu tytuł ten z Carlem Johnsonem w roli głównej zagościł na milionach komputerów graczy z całego świata, a od jakiegoś czasu studio Rockstar Games umożliwia również rozgrywkę na urządzeniach przenośnych z Androidem i iOS-em.

Fikcyjne lokacje wzorowane na metropoliach USA

Mamy tutaj do czynienia z produkcją studia Rockstar Games osadzoną w San Andreas, czyli stanie składającym się z trzech fikcyjnych miast, takich jak: Los Santos, San Fierro i Las Venturas, które były wzorowane na prawdziwych metropoliach (odpowiednio Los Angeles, San Francisco i Las Vegas). Pomiędzy tymi lokacjami możemy poruszać się nie tylko pieszo, ale także za pomocą różnorodnych środków transportu, wśród których nie brakuje samochodów, motocykli, samolotów, motorówek i wielu, wielu innych.

Zadanie - przeżyj i wykonaj misje

Grand Theft Auto: San Andreas przedstawia historię czarnoskórego protagonisty, Carla Johnsona. Główny bohater wyjechał z Los Santos przed pięcioma laty, lecz w momencie, gdy jego matka została zamordowana, a przyjaciele z dawnych lat wpadli w tarapaty, musiał powrócić w rodzinne strony. Wojny gangów, skorumpowani gliniarze, dealerzy narkotykowi… Z tymi wszystkimi, a także z wieloma innymi zagrożeniami CJ będzie musiał się zmierzyć podczas kolejnej wizyty w San Andreas, chcąc uratować zarówno samego siebie, jak i najbliższych.

Nawiązanie do poprzednich części GTA

Na pierwszy rzut oka Grand Theft Auto: San Andreas przypomina wcześniejsze, trójwymiarowe odsłony cyklu, czyli Grand Theft Auto: Vice City oraz Grand Theft Auto III, lecz opisywane dzieło oddaje do dyspozycji znacznie większy obszar. Poza tym gra zawiera wiele innych atrakcji, takich jak np. elementy RPG. Wykonując rozmaite czynności automatycznie zwiększamy umiejętności Carla Johnsona w tym zakresie (dotyczy to zarówno jazdy samochodem, prowadzenia samolotu, jak i strzelania).

Dbaj o kondycję CJ-a

Grand Theft Auto: San Andreas wymaga ponadto dbania o kondycję fizyczną CJ-a, który nie może wiecznie objadać się burgerami, gdyż w takiej sytuacji przytyje i będzie wolniej się poruszał. Co ciekawe, gra pozwala na regularne odwiedzanie siłowni, w której wykonujemy rozmaite ćwiczenia, by po czasie zauważyć, że nasz protagonista zgubił zbędne kilogramy, a nawet – być może - dorobił się „kaloryfera” na brzuchu.

Kiedyś to było...

W momencie swojej premiery, czyli pod koniec 2004 roku, Grand Theft Auto: San Andreas robiło ogromne wrażenie ze względu na bardzo dopracowaną, szczegółową oprawę graficzną. Dzisiaj nie wzbudza ona już takiego zachwytu, ale mimo to produkcja może pochwalić się niesamowitym klimatem budowanym przez oświetlenie, voice-acting i udźwiękowienie.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań4 532
Data aktualizacji24 maj 2024
System operacyjnyAndroid 9 i nowsze
LicencjaKomercyjna (brak wersji testowej)
Grand Theft Auto: San Andreas ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)