AndroidGryAkcja i strzelankiGrand Theft Auto: Vice City
Grand Theft Auto: Vice City ikona

Grand Theft Auto: Vice City1.12

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Mobilna odsłona bardzo popularnej gry akcji, która w pierwotnej wersji na komputer udostępniona została przez studio Rockstars Games w 2002 roku. Grand Theft Auto: Vice City (GTA: VC) to kontynuacja serii, druga w pełni trójwymiarowa edycja, która od jakiegoś czasu dostępna jest także do posiadaczy urządzeń przenośnych z Androidem oraz iOS-em.

O co tu chodzi?

Głównym bohaterem jest Tommy Vercetii, który po przybyciu do Vice City dołącza do swojego starego znajomego, Sonny’ego Forelli, ale współpraca nie idzie zgodnie z planem, co sprawia, że panowie tracą mnóstwo pieniędzy. Nasz protagonista musi zrobić wszystko, by dowiedzieć się kto za tym stoi, a także odzyskać wspomnianą gotówkę, co okaże się bardzo problematyczne w świecie pełnym wrogo nastawionych postaci, skorumpowanych gliniarzy i nie tylko.

Akcja gry Grand Theft Auto: Vice City toczy się w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia na terenie tytułowego miasta wzorowanego na Miami, natomiast w samej produkcji trudno nie znaleźć podobieństw do bardzo popularnego serialu Miami Vice emitowanego w naszym kraju jako Policjanci z Miami, a także filmu Człowiek z Blizną oraz wielu innych dzieł popkulturowych.

Jak w to się gra?

Grand Theft Auto: Vice City zawiera mnóstwo zadań głównych i pobocznych, w trakcie których będziemy eliminować wskazane cele, weźmiemy udział w emocjonujących pościgach czy też zajmiemy się pozyskiwaniem określonych przedmiotów. Wśród nich znajdują się zarówno proste misje, jak i takie, które zapadały w pamięć graczom na długie lata (mowa głównie o Demolition Man).

Klasyka gatunku

W momencie swojej premiery w 2002 roku Grand Theft Auto: Vice City robiło ogromne wrażenie pod względem oprawy wizualnej i złożoności miasta. Dzisiaj grafika nie wzbudza już takich emocji, niemniej i tak gra nadal może pochwalić się niepowtarzalnym, świetnym klimatem (warto zwrócić uwagę na niesamowity wciąż system oświetlenia).

Najważniejsze cechy:

  • jedna z najlepszych gier w historii
  • wciągająca fabuła
  • różnorodne zadania główne i poboczne
  • klimatyczne miasto inspirowane Miami
  • zapadający w pamięć soundtrack
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań789
Data aktualizacji1 lut 2023
System operacyjnyAndroid 7.0 i nowsze
LicencjaKomercyjna (brak wersji testowej)
Grand Theft Auto: Vice City ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)