Grooveshark tuła się po świecie: wczoraj Wyspy Man, dziś Lichtenstein

Strona głównaGrooveshark tuła się po świecie: wczoraj Wyspy Man, dziś Lichtenstein
18.05.2015 13:28
Grooveshark tuła się po świecie: wczoraj Wyspy Man, dziś Lichtenstein
bDXKniTG

Po tragicznym końcu Groovesharka nie musieliśmy długo czekać na jego kolejną inkarnację. Usługa muzyczna o wątpliwej reputacji została odtworzona razem z katalogiem utworów. Nie ma jednak łatwego życia – jedna po drugiej jej domeny są przejmowane.

bDXKniSZ

Drugi Grooveshark został uruchomiony pod adresem Grooveshark.io, a następnie Grooveshark.pw. Oba szybko zostały wyłączone mocą nakazu sądowego, wydanego przez sąd federalny w Nowym Jorku na wniosek przedstawicieli przemysłu muzycznego. Należy pamiętać, że nazwa Grooveshark i znaki towarowe, a także cała własność intelektualna twórców serwisu, została przekazana w ręce wydawców, są więc bardzo dobrze uzbrojeni. Firma NameCheap, która zarejestrowała domenę, natychmiast poddała się nakazowi. Adres usługi przestał działać, a NameCheap zobowiązał się, by nie rejestrować takiej domeny ponownie.

350136662816482761

Niedługo potem, w piątek, Grooveshark wrócił pod domeną Grooveshark.vc z Saint Vincent i Grenadyny, a Rekin (Shark), twórca nowego serwisu, zapowiedział, że nie podda się dręczycielom i nie da się powstrzymać, a na ataki odpowie ze zdwojoną siłą.

bDXKniTb

Kolejna domena została przejęta jeszcze zanim weekend dobiegł końca. W niedzielę usługa była dostępna pod adresem Grooveshark.im, czyli w domenie Wysp Man. Dziś działa pod adresem Grooveshark.li, czyli pod banderą Lichtensteinu. Lista dostępnych domen jest jeszcze bardzo długa i w końcu usługa znajdzie taką, pod którą zagrzeje miejsce na dłużej.

W międzyczasie do projektu przyłączyło się kilku deweloperów, pojawiły się oczekiwane przez użytkowników listy odtwarzania, a ponadto w planie jest udostępnienie kodu usługi, by każdy mógł z niego korzystać do woli i uruchamiać kolejne klony wyszukiwarki muzycznej.

Udostępnij:
bDXKniTX