HaoZip i StrongRecovery - nowości w dobrychprogramach

HaoZip i StrongRecovery - nowości w dobrychprogramach

23.04.2011 18:30, aktualizacja: 24.04.2011 00:46

W tym tygodniu zawartość naszej bazy oprogramowania powiększyła się o kilka nowych pozycji. Podobnie jak miało to miejsce już wcześniej, wybraliśmy dwa najciekawsze naszym zdaniem programy, które chcielibyśmy Wam zarekomendować. Tym razem nasz wybór padł na aplikacje do kompresji i dekompresji danych oraz przywracania utraconych w różnych okolicznościach danych.

Pierwszy z programów, którego sylwetkę chcielibyśmy przybliżyć w tym tygodniu nosi nazwę HaoZip. Jest to ciekawe narzędzie pozwalające na kompresowanie i dekompresowanie danych, stworzone przeszło 2 lata temu przez Chińczyków. Wbrew ogólnie panującemu przekonaniu, że wszystko co chińskie to tandetne, HaoZip pomimo swojej jeszcze małej popularności w naszym kraju jest pełnowartościową i bogatą funkcjonalnie alternatywą dla takich gigantów w segmencie oprogramowania do kompresji danych jak WinRAR czy WinZip. Obsługuje on dużą liczbę formatów archiwów, umożliwiając przy tym tworzenie samorozpakowujących się archiwów, zabezpieczanie dostępu do nich hasłem, testowanie archiwów pod kątem występowania błędów, a także przeprowadzanie procesu ich naprawy. Dodatkowo w ręce użytkownika trafia również narzędzie do konwertowania plików graficznych, łączenia plików MP3, generowania sum kontrolnych MD5 oraz wbudowana przeglądarka grafiki. Według zapewnień twórców program pozwala obniżyć czas kompresji/dekompresji plików nawet o 40% w porównaniu do konkurencyjnego oprogramowania.

Kolejnym z programów, naszym zdaniem godnych uwagi jest narzędzie do odzyskiwania danych StrongRecovery, autorstwa Polaka - Macieja Drobińskiego. Charakteryzuje się ono prostą obsługą oraz skutecznością i szybkością działania. Pozwala odzyskiwać zarówno pojedyncze pliki, jak również niewidoczne partycje i dyski logiczne. Program z powodzeniem wykorzystywany może być do odzyskiwania danych z dysków twardych, kart pamięci (SD, xD, CF, MS, MMC), dysków zewnętrznych USB, pendrive'ów oraz wielu innych urządzeń jak np. kamery, aparaty cyfrowe itp. Obsługiwane systemy plików to NTFS, FAT12, FAT16, FAT32, RAW, EXT2. EXT3, ReiserFS oraz Linux Swap i HPFS. StrongRecovery potrafi odzyskiwać dane zaszyfrowane (EFS) oraz skompresowane, znajdujące się na partycjach NTFS.

Najnowsza wersja programu HaoZip dostępna jest do pobrania w naszym dziale PROGRAMY -> Akcesoria -> Kompresory plików.

Aktualną wersję narzędzia StrongRecovery znaleźć można w naszym dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Odzyskiwanie danych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)