HTC: masz problemy z akumulatorkiem? Usuń aplikację zdjęć od Google

HTC: masz problemy z akumulatorkiem? Usuń aplikację zdjęć od Google

HTC: masz problemy z akumulatorkiem? Usuń aplikację zdjęć od Google
Redakcja
09.07.2015 11:06, aktualizacja: 09.07.2015 11:23

Niektórzy posiadacze drogich smartfonów HTC One M9 mają problemy nie tylko z przegrzewaniem się sprzętu, ale także ze stosunkowo krótkim czasem pracy. W tym drugim przypadku wina wcale nie musi leżeć po stronie HTC. Na pytania klientów dotyczące problemów wsparcie odpowiedziało, że rozwiązaniem jest… usunięcie aplikacji do zdjęć od Google.

Problem może wydawać się błahy, niemniej użytkownicy uskarżają się na Twitterze nie tylko na zbyt krótkie działanie poza gniazdkiem, ale również spowolnienie działania całego urządzenia. Oddział HTC z Wielkiej Brytanii zasugerował, że w tej sytuacji najlepiej usunąć aplikację do obsługi i synchronizacji zdjęć przygotowaną przez Google, bo to ona może powodować tego typu problemy. W niektórych przypadkach rozwiązało to problem, w innych niestety nie, przez co firma musi dokładniej zbadać sytuację i w razie potrzeby przygotować odpowiednią poprawkę oprogramowania.

Obraz

Sytuacja ta zachęca do spojrzenia krytycznym okiem na programy tworzone przez Google na Androida. W teorii powinny być one kwintesencją tego, jak powinna wyglądać i działać aplikacja na tym systemie mobilnym. Wiele z nich daje przykład wdrażania interfejsu zgodnego z założeniami Material Design, ale to nie wszystko. Czasami teoria rozmija się z praktyką i to właśnie programy od Google powodują wiele problemów. W Internecie znaleźć można wiele zarzutów skierowanych w stronę np. komunikatora Hangouts, a także Usług Google Play. Aplikacje te mają czasami tendencje do konsumowania zdecydowanie zbyt dużych zasobów, co przekłada się na spowalnianie urządzenia, a także krótszy czas pracy na zasilaniu akumulatorowym.

O problemach z programami Google świadczą także przykłady osób korzystających z Nexusów – dla przykładu aplikacja obsługująca kamerę w ubiegłym roku dała się we znaki posiadaczom Nexusów 5, a korporacja nieco zwlekała z poprawą. W kwietniu sytuacja się powtórzyła, pomimo zaktualizowania całego Androida do wersji 5.1. Problemy mogą odczuć także użytkownicy innych urządzeń. W większości z nich znajdziemy wiele preinstalowanych aplikacji od Google jak np. Chrome, Kiosk, Hangouts, YouTube, Filmy, Muzykę, a także Google+, Drive czy wspomniane wcześniej zdjęcia. Nawet jeżeli nie korzystamy z nich aktywnie, dane są synchronizowane z naszym kontem, co może negatywnie odbić się na czasie pracy urządzenia.

Co jest receptą na problematyczne aplikacje od Google? Póki firma ich nie poprawi i nie zaoferuje aplikacji na odpowiednim poziomie, warto programy z których nie korzystamy wyłączyć. Dokonamy tego w ustawieniach aplikacji (zakładka wszystkie). Możliwe, że dzięki temu prostemu zabiegowi nasz telefon lub smartfon nie będzie już dostawał zadyszki i nie przypnie nas na stałe do gniazdka. Warto także rozejrzeć się za alternatywami: Chrome czy Gmail nie są jedynym słusznym wyborem, konkurencji natomiast nie brakuje. Czekamy na Wasze opinie – jak oceniacie programy mobilne tworzone przez Google?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)