Huawei drugim największym producentem smartfonów, Apple na 3. pozycji

Huawei drugim największym producentem smartfonów, Apple na 3. pozycji

Huawei drugim największym producentem smartfonów, Apple na 3. pozycji
06.09.2017 14:59

Apple może mieć najlepiej sprzedający się smartfon, może ono bić kolejne rekordy sprzedaży, ale znacznie bogatsza oferta Samsunga sprawia, że to on jest numerem jeden pod względem sprzedaży. Co więcej, przyszedł czas na kolejne zmiany na podium, bowiem Apple spadło na trzecią pozycję, przegrywając z Huawei.

Huawei świetnie radzi sobie na rynku smartfonów, oferując urządzenia z dobrym stosunkiem jakości do ceny. Co prawda ostatnio ceny lekko wzrosły, ale wciąż jest całkiem atrakcyjnie. Smartfony tego chińskiego producenta są bardzo dobrze wykonane, mają wydajną specyfikację, w tym autorskie procesory, a do tego dochodzi jeszcze dopracowana nakładka EMUI, której dalszy rozwój niestety nie jest pewny.

Opisane w powyższym akapicie podejście, w połączeniu z kampaniami reklamowymi (w Polsce został zatrudniony Robert Lewandowski), przyniosło efekty. Według danych Counterpoint Research chiński producent może szczycić się mianem drugiego największego producenta smartfonów na świecie. Wyprzedza go tylko Samsung, co jednak ważniejsze, Huawei pokonało Apple.

Obraz

Niestety nie podane zostały dokładne wartości dotyczące sprzedanych egzemplarzy. Jednakże opublikowany wykres pokazuje, że zarówno Huawei i Apple mają blisko 12% udziałów na rynku smartfonów, ale to chiński producent nieznacznie wysunął się na prowadzenie.

Taki stan raczej nie utrzyma się długo i Huawei już niebawem powróci do trzeciej pozycji. Apple już 12 września zaprezentuje nowe smartfony – iPhone’a 7s, 7s Plus i model X. Dodatkowo Huawei miało sprzyjające warunki – przez ostatni rok w ofercie Apple nie pojawił się żaden nowy model, który miałby podbić sprzedaż. Mimo wszystko, firmie Huawei i tak należą się gratulacje. Prawdopodobnie sukces ten zacznie się powtarzać, a potem to Huawei może na stałe zostać numerem 2.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)