Huawei drugim największym producentem smartfonów. Samsung ma powody do obaw

Huawei drugim największym producentem smartfonów. Samsung ma powody do obaw

Huawei P20.
Huawei P20.
01.08.2018 15:19

Huawei właśnie stał się drugim największym producentem smartfonów, spychając Apple na trzecią pozycję. Możliwe, że to nie koniec sukcesów, bowiem firma ma ambicje wskoczenia na pierwsze miejsce.

Firma Huawei już w 2013 roku postanowiła zdominować rynek. Wówczas Richard Yu Chengdong z działu mobilnego Huaweia założył, że pod względem sprzedaży uda się wyprzedzić Apple i Samsunga. Objęta strategia, dostarczania smartfonów zapewniających świetny stosunek jakości do ceny, dość szybko zaczęła przynosić korzyści.

Dziś smartfony Huaweia z niskiej i średniej półki cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Co więcej, topowe modele również znajdują coraz więcej użytkowników. Warto wspomnieć o chociażby modelu P20, który został wyposażony w jedną z najlepszych kamer wśród smartfonów. Chiński producent nie tylko stara się zapewnić atrakcyjniejszą cenę, ale również próbuje tworzyć najlepsze urządzenia na rynku.

źródło: IDC
źródło: IDC

Nic więc dziwnego, że Huawei obecnie może pochwalić się świetnymi wynikami. Według raportu dostarczonego przez IDC, w drugim kwartale 2018 roku, Huawei sprzedał 54,2 mln smartfonów. Oznacza to wzrost o aż 30,9 proc. względem poprzedniego roku. Jeśli tendencja wzrostowa się utrzyma, to jak najbardziej Huawei może wyprzedzić Samsunga.

Wciąż pierwsza pozycja należy do Samsunga, który osiągnął wynik 71,5 mln. Owszem rezultat może robić wrażenie, ale trzeba zauważyć, że południowokoreański producent zaliczył spadek o 10,4 proc. Na trzecim miejscu znalazło się Apple z 41,3 mln sprzedanych iPhone’ów i wzrostem o skromne 0,7 proc.

Huawei już wcześniej osiągał lepsze wyniki od Apple, ale różnica była minimalna. Natomiast w tym kwartale chińska firma zauważalnie wyprzedziła Apple. Z drugiej jednak strony, producent iPhone’ów nie ma powodów do obaw, wręcz przeciwnie, osiąga coraz większe zyski, rośnie też średnia cena zakupionego smartfonu.

Wysoki wzrost sprzedaży zaliczyło także Xiaomi, które może pochwalić się 31,9 mln sprzedanych modeli. Czyżby Apple miało spaść z podium? Możliwe, Xiaomi coraz lepiej radzi sobie rynku i osiąga świetny wzrost na poziomie 48,8%. Co ciekawe, cały rynek zdaje się wyhamowywać. Ogólna sprzedaż smartfonów w drugim kwartale spadła o 1,8 proc. względem poprzedniego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)