Huawei potwierdza: nasz pierwszy smartfon z 5G będzie też składany

Huawei potwierdza: nasz pierwszy smartfon z 5G będzie też składany

Huawei potwierdza: nasz pierwszy smartfon z 5G będzie też składany
21.09.2018 12:00

Czekają nas ciekawe zmiany na rynku smartfonów. Po czasie pełnym stagnacji i wzajemnego kopiowania, producenci szykują dla nas kilka zupełnie nowych pomysłów. Poza konfiguracjami złożonymi z kilku aparatów, w przyszłym roku dostaniemy smartfony z obsługą sieci 5G i przynajmniej dwa modele, które można złożyć.

Samsung nie jest jedynym producentem, który zapowiada wprowadzenie na rynek składanego smartfonu. Dołączył do niego Huawei. Ken Hu, członek zarządu firmy, potwierdził premierę tego smartfonu podczas World Economic Forum. Na rynek trafi w połowie 2019 roku. Możliwe, że premiera zostanie przesunięta, jeśli Huawei będzie musiał ścigać się z Samsungiem. Po piętach depczą im Xiaomi i Oppo.

Ten model będzie jednak szczególny nie tylko z powodu ciekawej konstrukcji. Hu zdradził, że pierwszy składany smartfon Huawei będzie też pierwszym urządzeniem konsumenckim w ofercie, obsługującym transmisję 5G. Posunięcie jest jak najbardziej logiczne. Składany smartfon będzie miał na pewno większy akumulator, niż jednolita „płytka”, a także więcej możliwości umieszczenia anten. Z marketingowego punktu widzenia także może to być opłacalne posunięcie, gdyż smartfon powinien przyciągać uwagę klientów zarówno nowym standardem łączności, jak i wyjątkową konstrukcją, zaznaczając początek nowego rozdziału w historii urządzeń mobilnych.

Trzeba też dodać, że smartfon ten ma zostać wprowadzony na rynek przed premierą składanego Samsunga, co może zmienić układ sił wśród liderów produkcji smartfonów. Oby tylko ten wyścig nie odbił się negatywnie na jakości komponentów.

koncepcyjny render Huawei Mate X z maja 2018, blog.awok.com
koncepcyjny render Huawei Mate X z maja 2018, blog.awok.com

Huawei ma ambitne plany, a projekt wygląda bardzo obiecująco. Składany smartfon tego producenta został zapowiedziany podczas targów IFA na początku miesiąca. Huawei sugeruje, że taki sprzęt może z powodzeniem zastąpić większy komputer i pewnie w wielu zastosowaniach tak będzie. Nie sposób w tej chwili nie przypomnieć sobie komputerów PDA.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)