Microsoft jednak zdołał mnie zaskoczyć podczas Ignite 2019. Program do notowania OneNote 2016 dostał przedłużone wsparcie i znów będą się w nim pojawiać nowe funkcje. Na pierwszy ogień pójdzie tryb nocny.

bESsZNAR

Ścieżka rozwoju programu OneNote jest dość niejasna. Przez wiele lat Microsoft utrzymywał dwie aplikacje OneNote. Jedna jest częścią pakietu Office 2016, druga zaś – OneNote for Windows 10 – jest dostępna w sklepie Microsoft Store. W kwietniu 2018 roku Microsoft zapowiedział, że nie będzie już rozwijał OneNote 2016, aplikacja nie zostanie przeniesiona do Office'a 2019 i wszyscy mają się przenieść do OneNote for Windows 10.

Niespodzianka! Ludzie wolą OneNote 2016

Problem w tym, że OneNote 2016 jest lepszy od wersji „for Windows 10”, więc o chętnych do przesiadki było niewielu. Microsoft podjął się słuszną decyzję – przedłuża wsparcie dla OneNote 2016. Możecie więc spokojnie używać swojej ulubionej aplikacji do notowania, a niebawem dostaniecie ciemny motyw interfejsu (wersja „for Windows” już go ma).

W kolejnych miesiącach w OneNote 2016 pojawią się funkcje umożliwiające pracę z pakietem Office 365. Subskrybenci będą mogli korzystać z tych samych narzędzi do pracy grupowej, co w Wordzie i Excelu. Będzie można na przykład przywołać kolejną osobę do pracy nad notatkami, korzystając ze wzmianki z małpą (@).

bESsZNAT

OneNote znajdziesz w naszej bazie aplikacji dla systemów: Windows, macOS, Android, iOS

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (22)
bESsZNBP