Ile będzie kosztował iPhone 6 w polskich sklepach?

Strona głównaIle będzie kosztował iPhone 6 w polskich sklepach?
17.09.2014 11:03

Temat najnowszego iPhone'a nadal nie schodzi z pierwszych stron, a gdybaniom na temat daty jego pojawienia się w Polsce oraz ceny nie ma końca. Pojawiły się już nieoficjalne informacje dotyczące kwoty, jaką trzeba będzie zapłacić w polskich punktach sprzedaży, by nabyć nową zabawkę od Apple'a.

bDUKKZXF
350125785761342921

Powiedzmy sobie wprost – tanio na pewno nie będzie, ale do tego Apple zdążył już wszystkich przyzwyczaić. Za najtańszego z nowych smartfonów, szóstkę w wersji 16 GB, zapłacimy 2949 złotych. Bardziej pojemny model, 64 GB, będzie miał cenę 3399 złotych, zaś za wersję o pojemności 128 GB będziemy musieli wydać 3849 złotych.

Jeżeli zaś zechcemy nabyć podstawową wersję 6 Plus (16 GB), czeka nas wydatek rzędu 3399 złotych. Za wersję 64 GB zapłacimy 3849 złotych, a model 128 GB będzie kosztował nawet 4299 złotych. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że na początku dostępne będą tylko niektóre modele telefonu. Na bardziej pojemne wersje będziemy musieli poczekać dłużej. Możliwe jednak, że pojawią się one w tym samym czasie u różnych operatorów.

bDUKKZXH

Wyższa cena nowego iPhone'a, w porównaniu z jego poprzednikami, nie powinna nikogo dziwić. Plotki na temat jej podniesienia krążyły w Sieci już od kilku miesięcy. Mogliśmy się z nich dowiedzieć, że Apple zastosowało w swoim nowym smartfonie znacznie droższe komponenty. Z drugiej strony, teoretycznie koszty produkcji powinny się to wyrównać w związku z zastąpieniem części personelu fabryki Foxconn robotami. Najwyraźniej jednak koszt zakupu maszyn musi się najpierw zwrócić fabryce. Być może kolejny model iPhone'a znów będzie tańszy.

Z nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, że zgodnie z tym, co już wcześniej zapowiadaliśmy, nowy iPhone wejdzie do sprzedaży w Polsce już na początku przyszłego miesiąca. Planowana data premiery to 3 października.

Udostępnij:
bDUKKZYD