Instagram chce wprowadzić nowe reakcje na wiadomości. Testy już trwają

Instagram chce wprowadzić nowe reakcje na wiadomości. Testy już trwają

Instagram dostanie nowe reakcje na wiadomości, fot. Getty Images
Instagram dostanie nowe reakcje na wiadomości, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
31.01.2020 11:21

Instagram już wkrótce dostanie opcję reagowania na prywatne wiadomości na kilka sposobów. Implementacja będzie do złudzenia przypominać tę z Facebook Messengera i rozszerzy na Instagramie obecną możliwość reagowania jedynie serduszkiem. Jak wynika z internetowych "przecieków", funkcja jest już przygotowana i trwają jej wewnętrzne testy wśród pracowników.

Dodatkowe reakcje w prywatnych wiadomościach na Instagramie nie wydają się być funkcją pierwszej potrzeby, jednak twórcy zdecydowali się na jej implementację. Najprawdopodobniej nie zastanawiano się zbyt długo nad tym, jak całość powinna wyglądać, bo jak sugeruje krótka animacja, która trafiła do sieci, reakcje będą w zasadzie kopią tych z Messengera (właścicielem obydwu aplikacji jest Facebook).

Dzięki temu rozmówcy zyskają możliwość wyrażenia większej liczby emocji, w tym zareagowania "łapką" w górę lub w dół. Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy nowe reakcje trafią do wszystkich użytkowników Instagrama. Z informacji w sieci wynika, że funkcja jest tworzona co najmniej od października zeszłego roku. Wewnętrzne testy wśród pracowników nie powinny potrwać długo, zaważywszy że reakcje raczej nie są szczególnie skomplikowanym mechanizmem.

Reakcje na wiadomości w Facebook Messengerze pojawiły się w 2017 roku. Od tamtego czasu funkcja praktycznie w ogóle nie była modyfikowana i w niemal identycznej formie działa w komunikatorze do dzisiaj.

Instagram jest dostępny do pobrania z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)