Instagram zmusi cię do podania daty urodzin i będzie wiedział, jeśli skłamiesz

Instagram wprowadza kolejne zmiany dla bezpieczeństwa
Instagram wprowadza kolejne zmiany dla bezpieczeństwa
Źródło zdjęć: © NurPhoto via Getty Images | NurPhoto
Oskar Ziomek

01.09.2021 11:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Instagram stawia kolejny krok na drodze do zapewnienia użytkownikom bezpieczeństwa. Tym razem chodzi o ochronę najmłodszych i ograniczanie im kontaktu z nieznajomymi dorosłymi. Instagram potrzebuje do tego informacji o dacie urodzin każdego użytkownika.

Chociaż Instagram ma już datę urodzin większości swoich użytkowników, jak podaje w informacji prasowej, od teraz jej podanie nie będzie dobrowolne. Użytkownicy, którzy dotąd nie dodali tej informacji do swojego konta, zaczną otrzymywać powiadomienia, które informują o takiej konieczności.

Instagram podaje, że wyświetli komunikat "kilka razy", zanim zablokuje dostęp do serwisu - oczywiście do czasu wprowadzenia daty urodzin użytkownika. Oficjalnie mówi się, że informacja o wieku jest "konieczna do rozwoju nowych funkcji chroniących najmłodszych użytkowników". Prośby o uzupełnienie informacji o wieku będą się także pojawiać przed wyświetleniem niektórych ukrytych postów.

Instagram proszący o uzupełnienie daty urodzin
Instagram proszący o uzupełnienie daty urodzin© Materiały prasowe

Instagram oczywiście zdaje sobie sprawę, że użytkownicy mogą podać w formularzu zmyślony wiek, ale już trwają prace nad algorytmami, które pomogą to weryfikować. Twórcy podają, że tworzą SI, która będzie w stanie oceniać wiarygodność podanych informacji o dacie urodzin m.in. na podstawie publikowanych postów. Prace są w tym momencie na wczesnym etapie i Instagram nie zdradza więcej szczegółów.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także