Instalator Edge z Chromium trafił do sieci. Każdy go może pobrać

Strona głównaInstalator Edge z Chromium trafił do sieci. Każdy go może pobrać
24.03.2019 17:18
Edge z Chromium trafił do sieci, każdy go może pobrać, jeśli wie skąd
Edge z Chromium trafił do sieci, każdy go może pobrać, jeśli wie skąd

Gorączka oczekiwania na wydanie przeglądarki Microsoft Edge z silnikiem Chromium właśnie się rozkręca. W sieci można rzekomo znaleźć instalator nowego programu. Nie jest to jednak ten, który pozwalał ją zainstalować tylko nielicznym testerom. Tę wersję może uruchomić każdy.

Sprawa jest o tyle ciekawa, że dopiero co dziennikarze The Verge prezentowali nam, jak obecnie wygląda testowa wersja nowej przeglądarki Microsoftu. Z artykułu wynika, że otrzymali instalator Edge'a z Chromium od anonimowego informatora. Zapewne był to pracownik Microsoftu, który ryzykował głową.

Ten sam redaktor poinformował właśnie, że instalator można znaleźć na forach i serwisach do dzielenia się plikami. Chcąc zachować się odpowiedzialnie, Tom Warren nie podał bezpośredniego linku do pliku, ale znaleźli go inni – znajduje się na forum PCBeta.

Cała sprawa może obrócić się przeciwko znanej redakcji. Zbieg okoliczności sugeruje, że oni sami udostępnili instalator Microsoft Edge w sieci i teraz „podkręcają” atmosferę, licząc na korzyści. Nie sądzę, żeby tak było. Prędzej to informator udostępnił ten sam plik dziennikarzom i na forach.

Zawsze jest szansa, że to wszystko nieprawda, a rzekomy instalator Edge'a to oszustwo mające przekonać użytkowników do instalacji malware. Instalując przeglądarkę z niepewnego źródła, sporo ryzykujemy. Ciekawość trudno pokonać, ale nie zalecamy instalacji tego programu bez odpowiednich środków ostrożności.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)