Instalator Edge z Chromium trafił do sieci. Każdy go może pobrać

Instalator Edge z Chromium trafił do sieci. Każdy go może pobrać

Edge z Chromium trafił do sieci, każdy go może pobrać, jeśli wie skąd
Edge z Chromium trafił do sieci, każdy go może pobrać, jeśli wie skąd
24.03.2019 17:18, aktualizacja: 25.03.2019 12:55

Gorączka oczekiwania na wydanie przeglądarki Microsoft Edge z silnikiem Chromium właśnie się rozkręca. W sieci można rzekomo znaleźć instalator nowego programu. Nie jest to jednak ten, który pozwalał ją zainstalować tylko nielicznym testerom. Tę wersję może uruchomić każdy.

Sprawa jest o tyle ciekawa, że dopiero co dziennikarze The Verge prezentowali nam, jak obecnie wygląda testowa wersja nowej przeglądarki Microsoftu. Z artykułu wynika, że otrzymali instalator Edge'a z Chromium od anonimowego informatora. Zapewne był to pracownik Microsoftu, który ryzykował głową.

Ten sam redaktor poinformował właśnie, że instalator można znaleźć na forach i serwisach do dzielenia się plikami. Chcąc zachować się odpowiedzialnie, Tom Warren nie podał bezpośredniego linku do pliku, ale znaleźli go inni – znajduje się na forum PCBeta.

Cała sprawa może obrócić się przeciwko znanej redakcji. Zbieg okoliczności sugeruje, że oni sami udostępnili instalator Microsoft Edge w sieci i teraz „podkręcają” atmosferę, licząc na korzyści. Nie sądzę, żeby tak było. Prędzej to informator udostępnił ten sam plik dziennikarzom i na forach.

Zawsze jest szansa, że to wszystko nieprawda, a rzekomy instalator Edge'a to oszustwo mające przekonać użytkowników do instalacji malware. Instalując przeglądarkę z niepewnego źródła, sporo ryzykujemy. Ciekawość trudno pokonać, ale nie zalecamy instalacji tego programu bez odpowiednich środków ostrożności.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)