Intel Extreme Masters 2015 już za tydzień, Katowice gotują się na szturm graczy

Intel Extreme Masters 2015 już za tydzień, Katowice gotują się na szturm graczy

Intel Extreme Masters 2015 już za tydzień, Katowice gotują się na szturm graczy
06.03.2015 10:39

Fani świata elektronicznej rozrywki oraz e-sportu mogą już sobie zacząć odliczać dni do tegorocznych finałów Intel Extreme Masters 2015 w Katowicach. Do otwarcia się Spodka na rzesze spragnionych wrażeń zwiedzających został tydzień. Choć impreza zacznie się 12 marca od biznesowego dnia głównie dla mediów, dopiero między 13 oraz 15 rozwinie skrzydła. Przypominamy, że dobreprogramy objęły wydarzenie patronatem medialnym.

Obraz

Poprzednia edycja pobiła wiele rekordów. Przez obiekt przewinęło się ponad 73 tysiące ludzi. Przez Internet wydarzenia z wypiekami na twarzach śledziło 650 tysięcy widzów ze 180 krajów, którzy łącznie spędzili na oglądaniu strumieni z rozgrywek 13 milionów godzin. Ten rok musi być jeszcze lepszy, nie tylko z uwagi na wydłużenie święta graczy o cały jeden dzień, lecz również zwiększenie powierzchni wystawienniczej. Darmowa w założeniach impreza (chociaż standardowo już można było nabyć lub wygrać bilety wczesnego wstępu) wzbogacona została o targi rozrywki elektronicznej Intel ESL Expo Katowice, rozłożone na 8 tysiącach metrów kwadratowych przyległego do Spodka Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Nie samymi grami w końcu człowiek żyje. Tutaj zapoznacie się z najnowszymi nowinkami technicznymi, czyli głównie sprzętem.

IEM 2015 to przede wszystkim niemniej ostateczna rozgrywka między profesjonalnymi graczami komputerowymi. Na scenach zmierzą się w League of Legends, StarCrafta II: Heart of the Swarm, a także rzecz jasna grę Counter-Strike: Global Offensive. W tym ostatnim przypadku mocno pokibicujemy ponownie rodakom z zespołu Virtus.Pro, który bronił będzie tytułu mistrzowskiego. Do tego dochodzi osobny turniej w znaną strzelankę Valve z udziałem płci pięknej, czyli turniej Intel Challenge Katowice. Zaszło przy okazji kilka istotnych zmian organizacyjnych, co dla widowni oznacza w skrócie tyle, że będzie mogła lepiej się pomieścić się pod scenami, a uwagę skoncentrować na danym tytule.

IEM 2014 - wywiad - Virtus.Pro

Nie zabraknie rzecz jasna dodatkowych atrakcji, w tym stoisk różnorakich firm (takich jak Intel, BenQ, Gigabyte, HyperX, Alsen czy Roccat), a co za tym idzie dodatkowych turniejów oraz konkursów z atrakcyjnymi nagrodami lub też zwyczajnie gadżetów do zebrania. Podobnie jak poprzednio, nikogo również nie powinny zdziwić postacie w wymyślnych kolorowych strojach, demonstrujące sztukę cosplay, czyli samodzielnego tworzenia kostiumów. Zgubić się nie będzie też łatwo, a to dzięki specjalnej aplikacji.

Zamiast drukować sobie mapki oraz rozpiski poszczególnych meczów albo na szybko sprawdzać informacje w Internecie, wato pobrać na podręczne urządzenie pod kontrolą systemu Android czy iOS darmowe oprogramowanie IEM 2015. Obecnie pokazuje ono plany rozgrywek w gry główne, ale od przyszłego tygodnia zyska pełną funkcjonalność. Będą m.in. profile drużyn i zawodników, żeby wreszcie łatwo było zidentyfikować graczy, podawane na bieżąco wyniki kolejnych starć w drabinkach turniejowych, plan całego obiektu, a także całkiem miłe bonusy dla fanów gry Counter-Strike: Global Offensive.

Obraz

Ponownie o ciekawe informacje z imprezy zadba w tym roku sprawdzona redakcyjna ekipa w składzie Coleslav, Kristov_pl i TomisH. Zachęcamy wszystkich czytelników wybierających się do Katowic do umawiania się na forum, bo to kolejna dobra okazja, aby po prostu się spotkać. Szykujcie się i do zobaczenia. Klimat znowu będzie zabójczy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)