Obudź w sobie gracza, czyli IEM 2019 na dobrychprogramach

Strona główna Aktualności
Źródło: Materiały prasowe Intel
Źródło: Materiały prasowe Intel

O autorze

Już 23 lutego w Katowicach rusza dwuweekendowy cykl imprez dla graczy, z turniejem Counter-Strike: GO najwyższej rangi, Major, i strefą targową IEM Expo. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was specjalną strefę publicystyczną Obudź w sobie gracza. Znajdziecie tam cały szereg ekskluzywnych treści, związanych właśnie z odbywającym się wydarzeniem.

Dla niewtajemniczonych – Intel Extreme Masters to jeden z największych turniejów gier na świecie. Od 2013 r. finały imprezy odbywają się w katowickim Spodku. Zgodnie z tradycją, w tym roku najlepsi gracze z całego świata będą mierzyć się w CS:GO oraz Dota 2, a do tego dojdzie jeszcze pewna nowość, a mianowicie Fortnite; w ramach turnieju dla streamerów i innych osobistości świata gier. Ten ostatni ma się odbyć w wydzielonej strefie o powierzchni 2500 m², gdzie wedle zapowiedzi organizatorów znajdzie się 100 stanowisk PC i 100 konsol PlayStation 4.

W dniach 23 - 24 lutego e-sportowcy zagrają głównie w Dota 2, natomiast drugi weekend, 1 - 3 marca, poświęcony będzie przede wszystkim Counter-Strike: Global Offensive. Wisienkę na torcie stanowi turniej czołowej rangi Major, wspierany bezpośrednio przez twórców gry, firmę Valve.

– Intel Extreme Masters to impreza nie tylko dla fanów esportu i gier, ale także dla entuzjastów nowych technologii. Progaming nierozerwalnie związany jest z komputerami, a Intel od kilkunastu lat jest zaangażowany w rozwój tej branży. Niezawodny sprzęt to podstawa na profesjonalnym turnieju, dlatego wszystkie komputery graczy działają w oparciu o procesory z rodziny Intel Core. Ponadto rozwiązania serwerowe Intela wspierają produkcję i transmisję z turniejów organizowanych przez ESL. Towarzyszące katowickiemu turniejowi IEM Expo to raj dla osób ciekawych technologicznych nowinek. Kluczowe firmy z branży co roku prezentują tam swoje najnowsze produkty dla graczy – tak imprezę streszcza Aleksandra Bojanowska z Intel Polska.

Polacy kochają gry

Tak wiem, zaraz posypią się komentarze o święcie gimbusów. Cóż, w takim razie mamy w Polsce wyjątkowo niedojrzałe społeczeństwo. Z badań panelowych przeprowadzonych przez KPT – Krakowski Park Technologiczny na grupie 1000 polskich internautów w wieku od 15 do 55 lat, wynika, że grami interesuje się bagatela 79 proc. respondentów. Natomiast 33 proc z dokładniej przebadanej grupy 400 osób przyznaje się, że grywa w rozbudowane tytuły pecetowe.

Statystycznie więc co trzeci polski internauta jest graczem, a wśród częstych gości serwisów o tematyce technologicznej ten odsetek zapewne jeszcze bardziej rośnie.

Dlatego pozwalam sobie zaryzykować stwierdzenie, że nasze IEM-owe atrakcje powinny Wam przypaść do gustu. Co takiego przygotowujemy wraz z firmą Intel? Odpowiedź brzmi:

  • konkursy z nagrodami w formie biletów na IEM 2019,
  • testy i poradniki dotyczące sprzętu komputerowego dla graczy,
  • wywiady z ludźmi ze świata e-sportu,
  • relacje i wideorelacje z turniejów oraz części targowej,
  • różne inne przyjemności ;)

Gorąco zachęcamy do uważnego śledzenia sekcji specjalnej!

A z tymi najbardziej zainteresowanymi widzimy się na miejscu. Przypomnę – 23 - 24 lutego i 1 - 3 marca, Katowice, Międzynarodowe Centrum Kongresowe (MCK) oraz hala Spodek.

© dobreprogramy
s