iOS 11: jest sposób na ominięcie ekranu blokady i uszkodzenie systemu

iOS 11: jest sposób na ominięcie ekranu blokady i uszkodzenie systemu

iOS 11: jest sposób na ominięcie ekranu blokady i uszkodzenie systemu
21.09.2017 15:08, aktualizacja: 21.09.2017 15:24

Premierę iOS-a 11 mamy już za sobą. Nowe wydanie mobilnego systemu operacyjnego przyniosło kilka ciekawych nowości, ale też pojawiły się problemy z pocztą Microsoftu oraz specyficzne „wyłączanie” Wi-Fi i Bluetooth w centrum sterowania. Okazuje się, że iOS 11 ma kolejne problemy, tym razem poważniejsze – możliwe jest obejście ekranu blokady i uszkodzenie instalacji.

Na iOS możemy instalować specjalne profile, które przykładowo dają dostęp do testowych kompilacji systemu czy możliwość instalacji aplikacji niedostępnych w oficjalnym sklepie. Można je załadować z plików umieszczonych lokalnie lub po kliknięciu na link w przeglądarce internetowej.

Jeśli zdecydujemy się na otworzenie profilu stworzonego przez osobą trzecią, który to plik nie przeszedł autoryzacji Apple, to czerwoną czcionką wyświetlona zostanie informacja, że nie jest on podpisany. Informacja ta ma ostrzec użytkowników o ewentualnym niebezpieczeństwie załadowania takiego profilu. Jeśli jednak zignorujemy ostrzeżenia, to możemy paść ofiarą ataku. Opisywana właśnie metoda zepsucia iOS-a 11 dotyczy załadowania szkodliwego profilu, który zaczyna tworzyć na ekranach ikonki fałszywych aplikacji, robiąc to ciągle, strona po stronie. Takich aplikacji nie można odinstalować, a efektem końcowym jest uszkodzenie systemu operacyjnego.

This Link Can Crash Your iPhone & Bypass Passcode on iOS 11!

Wykorzystywany exploit nazywa się iXintpwn/YJSNPI i jest złośliwym profilem. Jego możliwości zostały przedstawione przez kanał EverythingApplePro na YouTube. Potrafi on nie tylko zepsuć iOS-a 11, ale także może pozwolić na ominięcie ekranu blokady i dostanie się do prywatnych zdjęć użytkownika.

Zabezpieczyć możemy się w bardzo prosty sposób. Należy unikać pobierania nieznanych profili, a jeśli już jakiś profil mamy zamiar załadować, to sprawdźmy czy jest podpisany. Nie zachowując ostrożności, możemy skończyć z uszkodzonym systemem i po prostu bez smartfona.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)